Російський ударний БПЛА може знищувати ворожі дрони (ВІДЕО)

  Кілька днів тому на Youtube з’явилося відео де російський БПЛА “Орион” дуже «по-кіношному» знищує дрон “Горизонт Эйр S-100”. Відеопоказ супроводжується коментарем, що “міністерство оборони РФ влаштувало дуель дронів, під час якого вперше продемонструвало можливість безпілотника “Оріон” знищувати інші БПЛА у повітрі”.

 

  Продемонстрована «дуель дронів» викликала у фахівців сумніви та запитання до творців відеопродукту.

 

Російський БПЛА “Оріон”

  На відео можна чітко побачити, що російський “Оріон” під час польоту здійснює запуск ракети, яка дуже нагадує протитанкову керовану ракету “Корнет”. Сам запуск керованої ракети “Корнет” з БПЛА зауважень не викликає, але є питання до можливості керувати нею під час польоту до цілі.

 

Момент пуску з БПЛА “Оріон” керованої ракети (“Корнет”)

  Намагаючись відстежити рух ПТКР “Корнет” до моменту знищення БПЛА “Горизонт Эйр S-100” на сповільненому відео розгледіти ракету ніяк не виходить. Але добре видно слід від “кулі/снаряду-трасера”. Швидкість фільмування у стандартні 24-ох кадрів на секунду цілком достатня для фіксації польоту ракети. Але на відео її зовсім не видно. Натомість слід від “кулі-трасера” добре видно з обох ракурсів. І глядачів переконують, що отой “промінь” і є “ракета”.

 

Глядачі мають повірити, що “промінь” і є “ракета”

  Але це ще не все. Дуже кінематографічним виглядає момент знищення БПЛА “Горизонт Эйр S-100”.  Вибух дрона супроводжується яскравим спалахом незрозумілої речовини, як у кращих традиціях бойовиків “категорії Б”.

 

Момент “вибуху” знято у кращих традиціях кінематографу

  Саме ці «невідповідності» змушують зробити висновки, що спосіб знищення дрона, який, судячи з усього, був забитий “піротехнікою”, є досить сумнівним. Крім того викликає запитання і вибор БПЛА у якості цілі.

 

  “Горизонт Эйр S-100” виробляється (або вироблявся) російським підприємством “Горизонт” спільно з австрійською компанією Schiebel. Він фактично є копію дрона Camcopter S-100, який  використовується Спеціальна моніторингова місія ОБСЕ на Донбасі. Станом на 2017 рік було відомо про виготовлення 30 таких БПЛА.

 

Підготовано за матеріалами статті Олега Каткова “Російський ударний БПЛА “Орион” знищив копію дрона ОБСЕ – до відео є питання”.