Російські кораблі в Чорному морі вдалися до провокацій проти патрульного катера ВМСУ «Прилуки»

Патрульний катер ВМСУ «Прилуки» (P153) виконав низку корабельних навчально-бойових завдань у Чорному морі, під час яких зазнав провокацій з боку російських військових суден.

Зокрема, екіпаж відпрацював тактичне маневрування катера в морі, провів навчання з протиповітряної та проти-підводно-диверсійної оборони під час якірної стоянки на незахищеному рейді, а також боротьбу за живучість катера на переході морем.

В ході виконання бойових завдань екіпаж патрульного катера показав належний морський вишкіл, готовність рішуче діяти за різних обставин, зберігати психологічну стійкість і професійне виконання поставлених бойових завдань за будь-яких умов. Не завадила українським морякам і постійна присутність та нахабність кораблів Чорноморського флоту і ФСБ РФ.

Недарма сто років тому британська преса назвала російську ескадру «флотом божевільних» («this fleet of lunatics») – РФ знов провокує наших військових моряків нехтуючи нормами морського права, вже не вперше створюючи надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря.

Так, після постановки катеру на якір, в районі Голіцинських газових родовищ, на горизонті з’явився патрульний сторожовий корабель ФСБ РФ «Бєзупрєчний», а за кілька годин було виявлено великий ракетний катер ЧФ РФ «Шуя», які в нічний час вдались до провокації, порушуючи при цьому Міжнародні правила попередження зіткнення суден.

Патрульний корабель ФСБ РФ «Бєзупрєчний» намагався непомітно, без ходових вогнів, наблизитися на критичну відстань – близько 1 кабельтового до нашого катеру, при тому, що гранична дозволена відстань для зближення в нічний час складає більше 30 кабельтових.

За допомогою світлового прожектору росіяни намагалися засліпити екіпаж, що знаходився на ходовому містку, а в повітрі вів розвідку російський безпілотник вертолітного типу. Такі дії російських моряків більше нагадували витівки хуліганів, які світять у вікна в нічний час. Проте, піднятий по бойовій тривозі екіпаж, своїми злагодженими діями змусив російський корабель змінити свої наміри і на повному ходу “рухатись додому”.

Командир катера високо оцінив злагодженість екіпажу та наголосив, що всі навчально-бойові завдання і вправи, які виконував екіпаж зумовлені сучасними викликами і загрозами, а також проводяться відповідно до стандартів НАТО.

Зауважимо, що російські військові моряки сміливо діють лише перебуваючи у більшості та не відчуваючи загрози для себе. В інших випадках вони з переляку луплять з усіх видів зброї, в усе без розбору. Так було під час «Гульського інциденту» в 1904 році, так було і під час війни з Грузією в 2008 році, коли російські кораблі з переляку випустити «Гради», зенітну керовану ракету та здійснили пуск двох протикорабельних ракет П-120 «Малахіт» по цивільному теплоходу «Lotos-1». Вже після війни стало відомо, що жоден з кораблів та катерів ВМС, або Берегової охорони Грузії не був знищений у морі…

Тобто росіянє готові застосовувати зброю, навіть тоді, коли вони ще не з’ясували, в кого саме вони збираються поцілити, що створює небезпеку цивільному судноплавству. Все це відбувається з причини  безграмотності та непрофесіоналізму. Тому вони є небезпечними, в першу чергу, для самих себе.