Росіяни вивезли за межі рфії грошові заощадження, еквівалентні мільярдам доларів

  Втікаючи від моГилізації з рфії, росіяни прихопили з собою грошові заощадження, еквівалентні мільярдам доларів. Це призвело до того, що валюти сусідніх з росією країн вискочили на перші місця у світовому рейтингу.

 

  Особливо привабливими для російських мігрантів виявилися країни, які були колишніми радянськими республіками. Деякі не вимагають придбання віз і населення розуміє російську. Приплив російських біженців забезпечив феноменальне зростання грошових переказів, збільшив валютні резерви та темпи економічного зростання таких країн як Вірменія, Грузія та Таджикистан.

 

  Як підрахували аналітики Bloomberg, це призвело до того, що з початку року вірменський драм виріс більш ніж на 22% по відношенню до долара і став лідером зростання серед валют Світу. Грузинський ларі та таджицький сомоні також зміцнилися більш ніж на 16% та 10% відповідно.

 

  «І тільки російський рубль більше не є валютою, що вільно торгується, оскільки надзвичайні заходи контролю за рухом капіталу започаткували його крах», — констатує видання.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова