Росія використала захід Ради Безпеки ООН для оприлюднення фальшивих наративів на адресу України та країн Балтії

  У Спільній заяві делегацій 36 країн – членів Організації Об’єднаних Націй, зазначається, що РФ, організувавши в Радбезі ООН захід, спрямований проти прославлення нацизму, висунула фальшиві необґрунтовані звинувачення Україні та країнам Балтії.

 

  Росія скористалася заходом, щоб «висунути цинічні та необґрунтовані звинувачення на адресу держав-членів, спотворити історію у своїх власних політичних цілях і озвучити фальшивий наратив та дезінформацію про сусідні країни», – зазначається в заяві.

 

  Автори спільної заяви висловили переконання, що цим РФія вкотре засвідчила той факт, що вона всіма силами намагається відвернути увагу світової спільноти світової спільноти від власних діянь, від порушень Російською Федерацією міжнародного права, зокрема в галузі прав людини.

 

  Особливу тривогу викликає час проведення вказаного заходу, підкреслили делегації західних країн та України. Вони зазначили, що все це відбувається на тлі нарощування Росією своєї військової потужності у тимчасово окупованому Криму й біля українських кордонів.

 

    Автори спільної заяви нагадали Кремлю, що Статут ООН забороняє використовувати силу проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави. «Будь-яка подальша воєнна агресія проти України матиме серйозні наслідки і призведе до серйозних заходів у відповідь», – наголошується в документі.

 

  36 делегацій західних країн:  закликають РФію припинити розв’язану ворожу кампанію дезінформації проти України, знизити напруженість на кордоні з Україною та «без зволікань вивести сили й техніку, розміщені «на територіях без згоди України».

 

  Спільну заяву підписали: Албанія, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Мікронезія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Ліберія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Чорногорія, Папуа- Нова Гвінея, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Велика Британія, США, ЄС та Україна.