Росія сховала частину літаків після ударів по аеродромах

  Російське командування почало ховати стратегічну авіацію після ударів по тилових аеродромах в Енгельсі та під Рязанню. За даними військового експерта Олега Жданова, з останньої бази нещодавно зникли 10 бомбардувальників, які перегнали в Мурманську область.

 

  Як заявив Жданов в інтерв’ю OBOZREVATEL, тактика переховування стратегічної авіації противника вигідна для України. Для того, щоб вони могли завдавати ракетних ударів, треба перекидати всю технічну базу. А це, за словами експерта, не один місяць кропіткої роботи та не один рейс транспортної авіації.


  “Ховати літаки вони, звичайно, будуть, бо вони дуже бояться їх втратити. Наприклад, щодо кількості Ту-160 – вони хоч і називають цифру 35, але Вікіпедія дає 16 – один модернізований та 15 старих, радянських. За деякими оцінками, за останні роки на крилі були лише чотири машини, які були помічені у повітрі та зафіксовані за бортовими номерами. Інші невідомо, в якому стані. Що стосується Ту-95, то їх близько 60 штук, але на сьогоднішній день немає точних даних, скільки машин може піднятися у повітря”, – пояснив Жданов.


  Втім, наразі неможливо чітко спрогнозувати, що ракетний терор ослабне. Існує велика загроза від Ту-95, які все ще залишаються в Енгельсі.


  “Вони прибрали з Рязані Ту-122, але Ту-122 є і в Курську. Вони завдавали нам найменшої шкоди – вони випускали по одній ракеті Х-22 або Х-59 і не більше. Для нас найголовніше – Ту-95, які беруть по вісім ракет на підвіси та шість усередину. Росія бомбить нас переважно з Ту-95. Якщо вони приберуть їх з Енгельса і сховають кудись подалі – тоді так, можна говорити про послаблення. Якщо ж ми спостерігатимемо, що вони на місці, тоді про яке ослаблення може йтися?”, – зазначив Жданов.

 

Заставка НАГАДУЄМО