Родичі загиблих російських солдатів намагаються розшукувати їх самостійно

   Більшу частину своїх загиблих солдатів Москва забирати просто не бажає. Росіяни відмовляються навіть вести перемовини щодо повернення на Росію залишків своїх воїнів. Більш того, МО РФ наказало ховати мертвих російських військових у братських могилах, а коли це неможливо — знищувати їхні тіла на полі бою будь-яким доступним способом. Для того, щоб спорядити знищених російських загарбників “в зворотньому напрямку” тільки в Харкові знадобилося кілька залізничних вагонів.


  Кабміном України встановлено порядок про здійснення пошуку, ексгумації та зберігання загиблих окупантів до моменту передачі на Росію їхніх останків.


  Водночас у Державну Думу РФ вже внесено законопроект про спрощену реєстрацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – повідомляють ЗМІ Росії. Ці зміни передбачають прискорене отримання громадянства та документів на Росії дітьми, які були примусово переміщені з окупованої території України.

 

  А батьку загиблого строковика з крейсера «Москва», якого забанила Маргарита Сімоньян за незручне запитання, надійшла офіційна відповідь стосовно долі його сина. Безсмертна класика: крейсер «Москва», виявляється, до територіальних вод України не входив, а під час «надзвичайної події» матрос раптово зник безвісти у відкритому морі. За повідомленнями журналістів-розслідувачів, близько половини екіпажу крейсера “Москва” складали саме строковики, які також “раптово зникли безвісти”.

 

  Таке ставлення Кремля призвело до того, що родичі зниклих російських солдатів направили в Україну понад 20 тисяч звернень через телеграм-боти та здійснили понад 12 тисяч дзвінків на телефон “гарячої лінії” МВС України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ радника міністра внутрішніх справ України Віктор Андрусіва в ефірі Всеукраїнського телемарафону.


  “У мене тільки в березні було 210 упізнаних полонених, яких упізнали їхні рідні. І десь близько 40 загиблих. Зараз за запитами через телеграм-боти, які ми створили, отримано 20 тис. запитів від рідних солдатів. І ще близько 12 тисяч дзвінків від рідних”, – сказав Андрусов.

 

  Радник міністра внутрішніх справ також зазначив, що російській пропаганді вже не вдається приховувати від своїх громадян людські втрати збройних сил  РФії на війні в Україні.