Робимо як для себе: учасник бойовий дій з Новоград-Волинського заснував меблевий бізнес, залучивши до виробництва побратимів

Кавалер ордену «За мужність» III ступеню, Олександр Горох з Новоград-Волинського після повернення з зони бойових дій не відразу знайшов справу, яка б була йому до душі. За плечима у чоловіка було 15 років військової служби, участь у миротворчій місії ООН у Косово, що попереду – невідомо

Але після декількох спроб і помилок ветеран все ж створив те, чим зараз може пишатися. Адже ця справа приносить йому не лише прибуток, але і задоволення. Так з’явився «Gorokh Workshop» – майстерня з виготовлення, перетяжки та ремонту меблів.

«У 2015 році мені довелося звільнитися зі Збройних Сил через поранення. Внаслідок мінно-вибухової травми я став інвалідом 3-ої групи», – розповідає ветеран.

 

Після лікування та реабілітації чоловік намагався займатися автоперевезеннями. Офіційно оформив підприємницьку діяльність, сплачував податки, але, на жаль, такий підхід виявився майже збитковим, адже конкурувати довелося з тими, хто працював нелегально. Навчитися перетяжці меблів ветерану запропонував тесть, теж колишній військовий.

«Придбати потрібне обладнання стало можливим, завдяки виграному гранту в Міжнародній Асоціації Інвалідів – USAID. Ми з батьком дружини відкрили власну справу, спочатку все робили вдвох, далі виробництво набирало обертів і вже зараз в «Gorokh Workshop» працює восьмеро людей, більшість з яких – учасники війни», – згадує Олександр Горох.

Щоб перекваліфікуватися з військового на мебляра та засвоїти всі тонкощі справи ветерану знадобився рік. Тепер Олександр не працює безпосередньо на виробництві, адже займається суто організаційними питаннями.

 

Попри це, учасник бойових дій залишився головним дизайнером меблів. Отже, всі оригінальні та вишукані ліжка, комоди, шафи, дивани та крісла від «Gorokh Workshop» – його рук справа.

Зараз майстри освоюють новий напрямок – виготовлення корпусних меблів, продовжуючи удосконалювати виробництво м’яких, а також, працюючи над реставрацією, перетяжкою меблів, подушок, авточохлів та салонів автомобілів.

«Наш бізнес соціально орієнтований, адже ми завжди надаємо допомогу тим, хто за нею звертається. Наприклад, виготовляли меблі для Новоград-Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, допомагаємо місцевим музеям, робимо гарні знижки для воїнів. Окрім цього, при працевлаштуванні віддаємо перевагу ветеранам. Бо я добре розумію, що дуже часто людям, які повернулися з війни, складно «знайти» себе на мирній землі», – говорить власник «Gorokh Workshop».

 

На його думку, суспільство інколи зверхньо ставиться до проблем учасників бойових дій. Звісно, не всі, хто пройшов АТО/ООС, були на передній лінії оборони, не всі можуть пишатися своїми вчинками. Але, Олександр Горох впевнений, що, коли б українці були більш толерантними та уважними до цієї категорії громадян, то ми мали б більш позитиву статистику успішних історій від ветеранів.

Довідка з Вікіпедії: Олександр Горох на початку липня 2014 року зазнав важкого поранення у праву ногу в боях на підступах до Луганська. Пізно уночі розвідувальна група зі складу 51-ої окремої механізованої бригади в лісосмузі потрапила у засідку, в затятому бою були вбиті і поранені українські військові, по допомогу постраждалим вирушили на двох БМП-2 солдати під командуванням сержанта Гороха.

 

Напад вдалося відбити, і, хоча він сам був поранений, далі вів вогонь і керував підлеглими, від’їхавши на безпечну відстань, знепритомнів. Було врятовано життя восьми військових.

19 липня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС