Рашисти здивовані: вони такого не очікували

  На окупованих російськими загарбниками територіях Харківської області шириться волонтерський рух. У зв’язку з тим, що соціально-побутова ситуація дуже складна, люди намагаються самоорганізовуватися заради допомоги один одному. Про це інформує Головне управління розвідки МО України.


  У Великобурлуцькому районі Харківської області волонтери розносять по домівках харчові продукти та необхідні ліки для малозабезпечених осіб. Для цього вони самостійно збирають кошти, принципово відмовляючись від рашистської  «допомоги».


  У Куп’янському районі, де відсутнє водопостачання, волонтери організували доправлення технічної води для людей похилого віку. Ситуація з доступом до питної води залишається вкрай напруженою.
Відомо, що впродовж 21–23 квітня російські військовослужбовці відбирали у місцевих мешканців генератори для використання у власних цілях.


  Російські загарбники дуже здивовані такою активністю активністю та самоорганізацією українців у тимчасово окупованих районах Харківської області. За їхніми словами: «На Росії все було б по іншому. Ніхто б цим не займався».


  Російські військовослужбовці та співробітники ФСБ намагаються деморалізувати місцеве населення, поширюючи інформацію, начебто «це Україна вимкнула електропостачання населених пунктів», а також, що «Харків вже майже окупований росіянами».


  Одночасно російські окупанти посилюють контроль за телефонними та інтернет-мережами. На окупованих територіях Харківській області встановлюється обладнання російського мобільного оператора «Мегафон».


 Рашисти намагаються запровадити розрахунки російськими “дерев’яними” рублями, а місцеве населення агітують виїжджати до РФії для здійснення покупок товарів та ліків. От тільки про “фільтраційні табори”  не повідомляють.