Путін може приїхати на саміт країн БРІКС

  Саміт глав країн БРІКС пройде наприкінці серпня цього року у Південній Африці. Президент ПАH Матамела Сиріл Рамафоса на засіданні Ділової ради БРІКС у Сендтоні в четвер увечері заявив, що саміт пройде в очному форматі.

  “Ходили чутки, що це теж може стати онлайн-самітом – ні. Він буде віч-на-віч, очі в очі”, – сказав президент ПАР. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Eyewitness News.

  Того ж дня голова Ділової ради БРІКС Ставрус Ніхалоу запевнив, що всі лідери візьмуть участь особисто. Мова йде про очільників Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки.

  “Очікуйте кількох глав держав. Але важливо, що п’ять глав держав БРІКС відвідають форум”, – наголосив Ніхалоу.

  Президент Південно-Африканської республіки Рамафоса просив, щоб російську делегацію на саміті БРІКС у серпні замість Володимира Путіна очолив глава МЗС РФії Сергій Лавров, але отримав відмову, повідомив віце-президент ПАР Пол Машатіле.

  Прессекретар кремля Дмитро Пєсков заявив, що формат участі Путіна на саміті БРІКС поки що не визначений. За його словами, у Кремлі тривають обговорення, бо Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за депортацію українських дітей. Але поки що переважає думка, що путін поїде.

  Якщо путін з’явиться на території ПАР, то згідно з законодавством, Південно-Африканська Республіка повинна його заарештувати. Опинившись у “скрутному становишщі” керівництво ПАР звинуватилоа суд в Гаазі у “подвійних стандартах” та заявило, що шукатиме вихід і може “під візит Путіна” змінити законодавство.

НАГАДУЄМО:

Якщо відкинути емоції, то цифри на фронті на користь України, – Ігаль Левін, військовий оглядач