Проведена Всеукраїнська акція протесту учасників АТО з вимогою до влади щодо скасування Постанови 413

27 вересня 2017 року по всій Україні відбулися заходи, проведені громадськими організаціями ветеранів АТО, в рамках Всеукраїнської акції протесту учасників АТО з вимогою до влади щодо скасування Постанови 413 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 року. Цією постановою фактично було призупинено оформлення земельних ділянок учасникам АТО – кількість землі, наданої ветеранам війни за незалежність України, обмежувалася 25% від загальної кількості землі, реалізованої відповідними теріторіальними управліннями ДержГеоКадастру на відкритих земельних аукціонах за попередній квартал.
При тому, що ті зміни, які зазначені у Постанові 413, беззаперечно є необхідним кроком уперед у боротьбі з корупцією та непрозорим розподіленням земель у цій сфері, фактично ветерани АТО стали заручниками цього реально ще невідпрацьованого процесу.
На практиці виявилося:
по-перше – кількість та якість земель, що пропонується на земельних аукціонах теріторіальними управліннями ДержГеоКадастру, не завжди може задовольнити наявні потреби учасників АТО. Це найбільша та найкричуща проблема – так наприклад, якщо в якійсь області за квартал було реалізовано 400 Га, згідно з постановою 413, учасники АТО мають право у наступному кварталі отримати накази на оформлення землевпорядної документації на ділянки загальною площею 400 х 25% = 100 Га (це приблизно 50 ділянок ОСГ по 2 Га – відповідно для 50 учасників АТО). Але якщо у черзі на отримання ділянок стоїть близько тисячі ветеранів АТО? Ця справа розтягується на роки..
А крім них ще інші пільговики, працівники соціальної сфери теж бажають отримати свою частку з цих завітних 25%…
по-друге – навіть проведення аукціонів та реалізація на них досить великої кількості земельних ділянок, як виявилося, зовсім не є запорукою отримання учасниками АТО довгоочікуваної землі. Результати аукціону можуть бути опротестовані у суді й взагалі він може бути потім анульованим. Навіть проведений за усіма правилами, як здається, аукціон може бути зірваний – внаслідок дій шахраїв та аферистів, які можуть штучно завищувати пропоновану ціну оренди – й потім, вигравши аукціон, відмовляючись від підписання необхідних договорів та сплати за ними.
по-третє, ця система, за якою обсяг землі, що передається учасникам АТО, штучно обмежується цією формулою, в реальності породжує зловживання та розбрат між самими атошниками. Так як кількість землі незначна, а бажаючих дуже багато, постає питання – хто буде входити до числа щасливчиків. І це знову приводить до становлення фактично непрозорого та корупційного механізму розподілу земель у нашому середовищі.
Підкреслимо: виділення землі ветеранам АТО є єдиною реально діючою пільгою та вагомою соціальною допомогою від держави для учасників війни за незалежність цієї держави. Все інше у абсолютній більшості залишається тільки на папері.
Тож на протязі декількох місяців представники чисельних громадських організацій учасників АТО зверталися з листами до Кабінету Міністрів, Президента України, Верховної ради з вимогою переглянути умови, зазначені у постанові 413 від 07.06.2017 року. Але все було марно – нікого не почули.
Починаючи з липня 2017 року деякі організації учасників АТО почали проводити акції протесту у своїх містах – для того, щоб влада нарешті звернула увагу на це питання.
Час проходив а рішення не було – хоч й влада на місцях: обласні та міські ради депутатів підтримували учасників АТО й відправляли свої звернення до КабМіну з проханням переглянути цю постанову у частині, що відноситься до атошників.
За такими умовами ветерани АТО прийняли рішення обєднати свої зусилля та разом довести своє право бути почутими урядом.
20 вересня 2017 року в Києві відбувся брифінг для преси, під час якого громадські організації учасників АТО у присутності представників ЗМІ прийняли колективне звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою скасування постанови 413. Це звернення підтримало більше 110 громадських організацій учасників АТО зі всієї країни – адже ця проблема є загальною для всіх. В той же день звернення було передано юристами-представникаи до КабМіну.
І знову реакції уряду спільнота учасників АТО не дочекалася.
Тому 27 вересня було призначено днем проведення Всеукраїнської акції протесту учасників АТО з вимогою до влади щодо скасування Постанови 413.
У Київ, до будівлі КабМіну, де в цей час проходило чергове засідання Кабінету Міністрів, прибули представники з 14 областей України на мирний мітинг щодо скасування цієї Постанови. На ньому відбулася зустріч керівників громадських об’єднань учасників АТО з в.о. голови ДержГеоКадастру України Олегом Цвяхом, під час якої було наголошено на необхідність відміни цієї постанови – для попередження суспільних заворушень та зростаючої напруги у громаді ветеранів війни за незалежність.
Водночас у Києві, в результаті мирної ходи, учасниками АТО було заблоковано рух транспорту на вїзд та виїзд з міста по магістралям Київ-Одеса та Київ-Чоп. Разом з тим, 27 вересня 2017 року у різних містах України – у Житомирі, Харкові, Тернополі, Сумах та інших, відбулися мітинги та зустрічі атошників з місцевою владою, на яких теж наголошувалася необхідність відміни постанови.
Як нажаль, такі необдумані дії уряду – та відсутність реакції на справедливі вимоги учасників АТО, примушують громаду атошників до рішучих дій.
Сподіваємося, що все ж таки голос тих, хто і відстояв право нашої держави на існування, все таки почують у владних кабінетах.