Продаж американських літаків F-16 Туреччині може спричинити політичну кризу в Греції

   Державний департамент США направив Конгресу своє рішення щодо потенційного продажу Туреччині винищувачів F-16 для багаторівневого розгляду. Повідомлення про продаж нових літаків F-16 та комплектів для модернізації було передано головам та високопоставленим членам відповідних комітетів у Палаті представників та Сенаті, повідомили джерела Anadolu на умовах анонімності.

  Очікується, що Державний департамент офіційно оголосить про своє повідомлення цього тижня. Повідомлення Конгресу про продаж відкриє 15-денне вікно для законодавців, щоб висунути заперечення. Не виключено, що продаж літаків F-16 може посприяти вирішенню проблеми  вступу до НАТО Швеції та Фінляндії.

  Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив наприкінці грудня, що Анкара очікує від США “позитивних та конкретних кроків” щодо продажу винищувачів, які Туреччина запросила у жовтні 2021 року.

  Ця звістка викликла бурхливу реакцію серед опозиційних партій Греції, які звинуватили уряд у рішенні США продати Туреччині винищувачі F-16, назвавши його “катастрофічним провалом” у зовнішній політиці, повідомляє інформаційне агентство Efsyn.

  Після того, як Державний департамент США направив своє рішення про потенційний продаж 40 літаків і 79 комплектів модернізації для багаторівневого розгляду в Конгресі, ліва партія Syriza заявила, що це наголошує на провалі політики “вірного та відданого союзника” Вашингтону. 

 

НАГАДУЄМО:

НАТО надіслало до Румунії літак-розвідник