Присяга агресору: в Криму для отримання громадянства РФ ввели нову процедуру

passport_4_650x410

З українським паспортом і кримської реєстрацією на півострові дуже складно жити В включеному Севастополі жителям пропонують присягнути на вірність Росії.

Про це повідомляє НОВА.НЕТ з посиланням на видання “Крим. Реалії”.

Відмова від її проголошення стане приводом для припинення процедури отримання громадянства РФ. Держдума Росії прийняла закон про клятву при вступі до громадянства іноземців влітку 2017 року і одночасно спростила видачу російських паспортів українським громадянам.

З точки зору російського законодавства, зараз для відмови від українського громадянства досить написати заяву на території Росії і запевнити його нотаріально. Україна не визнає таку процедуру законною. При цьому координатор польового правозахисного центру в Криму Олександра Кріленкова зазначила, що зараз з українським паспортом і кримської реєстрацією на півострові дуже складно працювати і навіть отримувати медичні послуги.

“З іншого боку, клятва передбачена саме для іноземців, а кримчан такими Росія з самого початку не вважає,” – заявила Кріленкова.

Український політолог Олег Саакян переконаний, що клятва при вступі до громадянства дуже важлива для російської гібридної агресії як спроба публічної легітимації анексії і піар-акція.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *