Президент України вважає нежиттєздатним формат 5+2 для Придністров’я (ВІДЕО)

  Володимир Зеленський заявив, що вважає нежиттєздатним формат «5+2» для Придністров’я, і пообіцяв, що після перемоги України у війні з Російською Федерацією буде створений новий формат щодо врегулювання ситуації з окупованої рашистами території Молдови.

  «Ви бачите життя в проєкті 5+2? Ви бачите результат? Для чого говорити про проєкт, який неживий? Я не бачу сенсу про це говорити», – заявив президент України.

  У формат «5+2» входять представники сторін, посередників та спостерігачів у переговорному процесі – Молдови, так званої ПМР, ОБСЄ, Російської Федерації, України, Євросоюзу та Сполучених Штатів.

  Мета переговорів у форматі «5+2» – вироблення параметрів всеосяжного врегулювання на основі суверенітету й територіальної цілісності Республіки Молдова в межах її міжнародно визнаних кордонів, але з особливим статусом для Придністров’я в рамках Молдови.

  За словами президента України, принципово новий формат буде створений «згодом» за активної участі України.

  «Треба буде говорити з позиції сильної держави, держави-переможця, яка відвоювала свою землю… Я не знаю, чи знадобиться допомога інших партнерів – напевно, в цій ситуації може і Румунія, і близькі наші партнери, може, Молдова захоче підключити якісь держави. Але точно Україна буде грати одну з головних ролей, бо у нас кордон», – розповів Зеленський.

  «Україна може допомагати Молдові лише якщо є запит від вищого керівництва Молдови. І тоді Україна обов’язково реагуватиме», – сказав Зеленський, додавши, що «офіційного запиту не було».

  Відповідаючи на запитання, що буде з російським військами в Придністров’ї, він сказав: «Вони захочуть жити. Підуть».

НАГАДУЄМО:

Ветерани АТО вимагають встановлення порядку демобілізції