Президент Бразилії просуває російсько-китайську ідею несправедливого миру

  Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, під час візиту до Португалії, знову озвучив російсько-китайську ідею несправедливого миру, закликавши до негайного врегулювання війни між Києвом та Москвою шляхом переговорного процесу, повідомило AFP.

  “Хоча мій уряд засуджує порушення територіальної цілісності України, ми підтримуємо політичне вирішення конфлікту шляхом переговорів”, – заявив Сілва журналістам після зустрічі з президентом Португалії Марсело Ребелу де Соза в Лісабоні. “Нам терміново потрібна група країн, щоб сісти за стіл і з Україною, і з росією”, – сказав Лула. “Бразилія не хоче брати участь у цій війні. Бразилія хоче збудувати мир”.

  Президент Португалії у відповідь сказав: “Президент Лула (Луїс Інасіо Лула да Сілва – прим. ред.) вважає, що шлях до справедливого та міцного миру має на увазі пріоритет переговорів. У Португалії інша позиція. Ми вважаємо, що для того, щоб шлях до миру став реально можливим, Україна має спочатку мати можливість зупинити вторгнення”.

  Миротворчі ініціативи захопили 77-річного Луїса Інасіо Лула да Сілву після того, як він відвідав Китай, найбільшого торгового партнера Бразилії. В Пекіні він заявив, що Вашингтон має припинити “заохочувати” війну, постачаючи зброю Києву, і що Сполученим Штатам та Європейському союзу “необхідно почати говорити про мир”. А під час зустрічі з президентом США Джо Байденом у Вашингтоні Лула почав активно просувати “рашистсько-китайську формулу миру”.

НАГАДУЄМО:

Президента Бразилії запросили відвідати Україну, – МЗС

Франція відмовила Україні в проханні надати цифрову карту білорусі