Президент Бразилії пропонує створити “клуб миру” для припинення війни в Україні

  Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва збирається запропонувати “клуб миру” за участю Китаю для посередництва в припиненні війни в Україні під час поїздки до Пекіна цього тижня, де він зустрінеться з Сі Цзіньпіном, пише Financial Times.

  “Ми дуже зацікавлені в сприянні або допомозі створити якусь зустріч, яка б призвела до мирного процесу. Президент багато чує про війну, але дуже мало слів про мир. Його цікавлять мирні розмови”, – заявив міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра в інтерв’ю Financial Times.

  На початку 2023 року Лула заявив: “Я пропоную створити групу країн, які намагатимуться сісти за стіл переговорів з Україною та росією, щоб спробувати знайти мир”.

  Вієйра пообіцяв відновити зовнішньополітичну традицію Бразилії “підтримувати контакти з кожною країною”, додавши, що країна “хоче повернути час, який був нещодавно втрачений.

  Лула збирається відвідати Китай в неділю, 26 березня. За словами міністра закордонних справ Бразилії, поїздка до Китаю, найбільшого торгового партнера Бразилії, продемонструє повернення його країни до більш активної зовнішньої політики. Під час правління Болсонару Бразилія здебільшого уникала багатосторонніх ініціатив на користь тісних стосунків з ідеологічними союзниками, такими як США під час президенства Дональда Трампа.

  Деякі аналітики скептично оцінили заяви Лули. Зокрема Райан Берг старший науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень висловив думку, що Бразилія – це держава, яка “хоче бачити себе у світі такою, що сприяє розв’язанню проблем і вирішенню глобальних викликів, але не в силі вплинути на результат цієї війни”. Він додав, що це тому, що багато хто “не сприймає” країну, як “нейтрального арбітра”, у тому числі через членство в БРІКС, групі, яка включає росію, Китай, Індію та Південну Африку.

  Лула є одним із багатьох лідерів країн Латинської Америки та країн, що розвиваються, які прагнуть зберігати нейтралітет у війні та висловлюють занепокоєння з приводу спроб Заходу озброїти Україну. Минулого місяця він відмовився продати Німеччині танкові боєприпаси для використання у війні, заявивши, що Бразилія є “країною миру”.

  Під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським цього місяця Лула пообіцяв відвідати Україну в “слушний момент”. Але після зустрічі два лідери зробили кардинально різні заяви, зауважує видання. У той час як Зеленський акцентував увагу на “важливості дотримання принципу суверенітету та територіальної цілісності держав”, президент Бразилії наголосив на прихильності його країни “будь-яким ініціативам, пов’язаним із розбудовою миру та діалогом”.

  НАГАДУЄМО:

Росія поступово долає західні санкції