Претенденти на посади в держорганах будуть складати іспит з української мови

З 16 січня 2021 року набуває чинності 30 стаття “мовного закону”, яка зобов’язує всіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами винятково державною мовою, якщо не було прохання споживача про інше.

 

Претендентів, бажаючих працювати в держорганах зобов’яжуть складати іспит.

 

“Насамперед це стосуватиметься тих, хто претендує на державну службу, це будуть і міністри, і чиновники, керівники обласних державних, районних адміністрацій, держпідприємств, прокурори. Тобто ті, хто займатиметься безпосередньо діяльністю, пов’язаною з державною владою.

 

Стосовно іншої категорії – це і ті громадяни, які набувають громадянства. Це громадяни інших країн, які, склавши державний іспит, мають право отримати громадянство нашої держави”, – розповів мовний омбудсмен Тарас Кремінь в ефірі каналу “Україна 24”

 

Читайте також:

В Україні всі рівні перед законом, та є «рівніші»: деякі категорії не складатимуть іспиту цього року.

 

“Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не вдієш, і правоохоронні структури. Я вважаю, що кожен чиновник не має лякатися своїх знань, і якщо він складе чи не складе екзамену, має сказати про це. Це сприйматиметься набагато краще, ніж раніше, коли “склав” іспит, а два слова зв’язати не може”, – сказав омбудсмен.

 

Нагадуємо: