Працюємо заради перемоги: ветеран створив благодійний арт-проєкт, кошти від якого йдуть на лікування поранених воїнів

Після повернення з війни ветеран Андрій Несмачний, за його словами, відчував потребу створювати щось власними руками. Так з’явилися перші вироби майбутньої благодійної майстерні Batart_ua, яка сьогодні пропонує широкий асортимент крафтових речей.

Вибагливі клієнти можуть знайти тут оригінальні браслети, підставки для вин, скіфську зброю та гуцульські бартки. Все виконане надзвичайно якісно, більшість виробів – у патріотичному стилі.

Засновник арт-майстерні Андрій Несмачний наголошує, що Batart_ua не створювався як бізнес-проект. Це суто благодійна справа, адже всі отримані кошти йдуть на лікування поранених бійців.

 

«Ми співпрацюємо з волонтерськими організаціями та лікувальними закладами. Вони озвучують потреби, ми їх закриваємо в міру своїх можливостей. Важливий момент – всі вироби, які ми пропонуємо нашим клієнтам, виготовлені учасниками бойових дій. Зараз нас троє, в планах – працевлаштувати ще двоє ветеранів з інвалідністю. Наразі ми не можемо собі цього дозволити через брак пристосованого для візочників приміщення. Будівля, в якій ми працюємо, немає облаштованого пандусу, але ми в пошуку», – розповідає засновник благодійного проєкту.

Бійцям та волонтерам майстри пропонують крутезні знижки, а всі інші можуть розраховувати на індивідуальний підхід до свого замовлення та втілення найкреативніших ідей.

«До нас звернулася дівчина з проханням виготовити підставку для вина. Я не відразу вирішив, якою саме вона має бути. Аж поки не подивився профіль замовниці в соціальній мережі і не зрозумів, що вона захоплюється кінним спортом. Так народилася наша підставка з підков, яке на сьогодні має декілька різних варіацій», – говорить Андрій Несмачний.

 

Попри великий асортимент кольорів, в «топі» смаків замовників стабільно лишаються жовто-блакитний та червоно-чорний браслети з гільзами. Що не може не радувати.

А вже зовсім скоро Batart_ua планує запустити виробництво кухонних ножів, сікачів та розширити лінійку сокир. До слова, нещодавно Андрій Несмачний виграв грант, який і витратив на придбання необхідного обладнання. Тож вже незабаром задоволених клієнтів у ветеранів побільшає.

 

«Batart_ua – це історія про те, що допомагати може кожен. Ми робимо це, вкладаючи в добру справу свій час на вміння. А кожен з наших клієнтів отримує подвійну вигоду – у нього тепер є не тільки якісні крафтові вироби, але і моральне задоволення. Адже кожна гривня, витрачена тут, йде на підтримку тих, хто береже для нас мирне небо», – ділиться ветеран.

Наостанок хочеться додати, що майстри Batart_ua – не тільки вміють створювати гарні речі, але й мають відмінне почуття гумору. Стримати посмішку від деяких їхніх рекламних фото в соцмережах просто неможливо. Посміхніться і ви!

 

Олена Шаріпова, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”