Позачергове засідання “гуманітарної підгрупи” відбулося в режимі відеоконференції

 “Порядок денний: забезпечення пересування громадян України через КПВВ. Завдяки твердій позиції керівника гуманітарної підгрупи народного депутата Галини Третьякової (на фото) та сприянню координатора підгрупи Тоні Фріша на переговорах вдалося узгодити нові технічні деталі щодо розблокування російською стороною роботи КПВВ “Золоте” та “Щастя”, –  повідомила делегація ТКГ на своїй сторінці у Facebook.

 

 З 10 листопада 2020 року Україна відновила пропуск осіб і транспортних засобів через лінію розмежування. В Донецькій області функціонують КПВВ «Гнутове», «Новотроїцьке», «Мар’їнка», та «Майорське», на Луганщині – КПВВ «Станиця Луганська» та новостворені контрольні пункти в’їзду-виїзду «Щастя» та «Золоте».

 

 Але, російські окупанти не пропускають жодного через «лінію розмежування», а «бажаючих» потрапити на “непідконтрольну територію” завертають на підконтрольну Україні територію.  Та це не завадило представниці МЗС РФ Марії Захаровій звинуватити саме Україну в зриві відкриття КПВВ у Золотому та Щасті.

 

 В той самий час, з Європи пролунав заклик до Росії «вплинути» на терористів і змусити їх відкрити КПВВ у Щасті й Золотому. В заяві Франції та Німеччини підкреслюється, що Україна здійснила всі необхідні кроки для покращення умов на занедбаних пунктах пропуску до настання зими.

 

 Про обмін полоненими під час засідання ТКГ так і не домовились.

 

Нагадуємо: