Понад 100 висококваліфікованих працівників ДП ХКБМ ім.Морозова будуть працювати тільки один день на тиждень

  Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені O.O. Морозова — підприємство, яке розробляє бронетанкову техніку та входить до складу державного концерну «Укроборонпром», продовжує “дивувати парадоксальними явищами”. На восьмому році війни ДП “Завод імені Малишева” майже не має державних замовлень й працівники місяцями сидять без зарплатні через недостатнє фінансування. Сусіднє з ним ДП ХКБМ, яке отримало велетенське замовлення на 77 БТР-4, готується до переходу на, УВАГА!, –  одноденний робочий тиждень.

 

  Наказ про новий графік роботи за підписом директора ХКБМ Якова Мормило від 11 травня 2021 року вже передано начальнику відділу кадрів для ознайомлення працівників держпідприємства . Зазначається, що працівники незгодні з новими нормами можуть або звільнитися самостійно, або у випадку відмови йти за власним бажанням та працювати один день на тиждень за відповідну мізерну зарплатню, будуть звільнені “на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП України через два місяці з дня ознайомлення з наказом”.

 

  Про переведення понад 100 висококваліфікованих працівників ДП «Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» на одноденний графік роботи з 14 липня 2021 року стало відомо інформагенції Defense Express. «Скорочення», насамперед торкнеться інтелектуальної складової колективу, зокрема конструкторів. А інші працівники, зокрема, зварювальники, будуть працювати у три зміни – робити корпуси нових бронетранспортерів. Наприкінці 2020 року Міноборони уклало договори з ХКБМ на постачання ЗСУ 75 бронетранспортерів БТР-4Е (з них 60 – у версії для морської піхоти), одного командирського БТР-4К та однієї броньованої ремонто-евакуаційної машини БРЕМ-4РМ.

 

  Згідно з поясненнями ХКБМ, попри всі замовлення, там готуються до нестачі у фонді заробітної плати за підсумками року і саме через це вже зараз планують скорочення витрат за рахунок виплат зарплат найбільш «дорогих» працівників підприємства, середня зарплата котрих становить близько 14-25 тисяч гривень, пише Defense Express.

 

  Цікаво, як на таку «стратегію економії фондів заробітної плати» на оборонному підприємстві дивляться топменеджери концерну «Укроборонпром»? Вони отримують щомісячні зарплати по 500-800 тис. грн. без жодних затримок і «економії фонду зарплати», постійно рапортують про чергові досягнення, зокрема і в бронетанковому виробництві.

 

  Генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв у квітні задекларував майже 925 тисяч гривень зарплати. Мустафа Найєм, якого нещодавно звільнили з посади заступника гендиректора держконцерну «Укроборонпром», тільки за період роботи з 01 січня по 29 квітня отримав 3.255.780 гривень. Саме таку інформацію  можна знайти в його декларації на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Таким чином, його місячний дохід становив 813,9 тисячі гривень.

 

  На ХКБМ наразі працює близько 800 робітників та інженерів. Цього року підприємство має завершити розробку конструкторської документації та виготовити дослідні зразки модернізованого «Дозор-Б» і вдосконаленого танку Т-64 (шифр «Краб»). Крім того, триває робота над створенням «морської версії» БТР-4Е…

 

Нагадуємо: