Польща та Литва обговорюють можливість закриття кордону з Білорусією, – LRT (доповнено)

  Уряди Польщи та Литви обговорюють необхідність закриття кордону з Білорусією за умови інцидентів на кордоні за участі ПВК “Вагнер”. Про це інформує LRT.

  «Ми уважно спостерігаємо за тим, що відбувається по той бік кордону. Достеменно відомо про групу найманців чисельністю 1000-1200 осіб, майже всі вони знаходяться на полігоні в Могильовській області. Взводна група, тобто близько кількох десятків осіб, знаходиться біля Бжеща. Проте хочу заспокоїти, що у “вагнерівців”, які прийшли до білорусі, важкої техніки з собою немає», – заявив під час прес-конференції міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський.

  «Ймовірність закриття кордону існує … Вони (представники польського уряду – прим.) ідентифікували близько 1200 бойовиків ПВК “Вагнера”, які перебувають на території Білорусі, і деякі з них знаходяться поблизу кордону», – заявив заступник міністра внутрішніх справ Литви Арнольдас Абрамавічус, коментуючи переговори між урядами.

  Заступник вважає, що польський уряд не наляканий заявами Лукашенка щодо “бажання” найманців відвідати Варшаву та Жешув. «З точки зору військової сили, Польщі, на мою думку, не становить великої небезпеки. Але як можливість провокацій – так, існує. Це можуть бути якісь групи біженців, нелегальних мігрантів, які переправляються для того, щоб викликати якісь заворушення», – сказав Абрамавічус.

На фото літовсько-білоруський кордон. 

ДОПОВНЕНО:

  OSINT аналітики міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm звернули увагу на підвищену активність розвідувальних бортів НАТО біля кордону Білорусі. Ймовірно, така активність пов’язана з очікуванням провокацій від “вагнерівців”. НАТО уважно стежить, щоб російські гібридні провокації та авантюри можна було гасити в корені.

НАГАДУЄМО:

Україна припиняє бойкот міжнародних змагань за участі росіян і білорусів