ПОЛОВИНА ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ НА ДОНБАСІ СТИКАЄТЬСЯ З ДИСКРИМІНАЦІЄЮ В СУСПІЛЬСТВІ Й БЕЗГРОШІВ’ЯМ – РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

В Україні половина громадян, які воювали на Донбасі, після повернення з війни стикається з дискримінацією в суспільстві, бідністю й порушенням їхніх прав. Про це свідчать дані опитування, яке провела Міжнародна організація з міграції (МОМ), пише DW.

Так, 49% опитаних ветеранів стикалися із хоча б одним випадком упередженого або несправедливого ставлення, третина опитаних зазнала цього в транспорті, 14% під час отримання медичних послуг, 11% — під час реєстрації на отримання пільг, 10% — під час надання ним адміністративних послуг в установах соціального захисту. Причинами такого ставлення самі ветерани вважають нерозуміння населенням України того, що в державі триває збройний конфлікт. З цим погодилися 78% опитаних.

66% опитаних відчувають, що в цивільному житті їхні права порушуються, а кожен третій опитаний ветеран почувається відірваним від основної частини суспільства.

«Зайнятість є ключовим фактором реінтеграції ветеранів у цивільне життя», — наголосила менеджерка програм Міжнародної організації з міграції Тереза Розенфельд. За її словами, лише 67% опитаних учасників бойових дій на Донбасі після повернення з війни знайшли оплачувану роботу.

Причинами цього, згідно з даними дослідження, є пропозиції вакансій з низькими зарплатами, відсутність вакансій за кваліфікаціями ветеранів, а також дискримінація і вимагання додаткових документів про здоров’я під час оформлення на роботу.

Соціологи підсумували, що загалом учасники війни на Донбасі стикаються з байдужістю українського суспільства, дискримінацією та бідністю. Як наслідок, учасники бойових дій гостро відчувають несправедливість свого становища і перешкоди в адаптації до цивільного життя.

Висновки дослідження ґрунтуються на опитуванні, яке провели у межах проєкту «Життя після конфлікту: опитування про соціально-демографічних і соціально-економічних характеристиках ветеранів конфлікту на сході України та їх сімей». Проект реалізувався з липня по жовтень 2019 року і профінансований Євросоюзом.

Участь в опитуванні взяли 2530 респондентів у Київській, Львівській та Дніпропетровській областях України.

За матеріалами Громадське