Поляки декомунізували Калінінград – на польських картах такого міста більше не існує

  Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі, що діє при Головній геодезичній службі країни, ухвалила рішення в подальшому не називати колишній Кенігсберг, перейменований після приєднання Східної Пруії до СРСР в Калінінград – Калінінградом, а область сучасної Російської Федерації – Калінінградською.

  Як зазначається в комюніке, опублікованому тиждень тому, на своєму засіданні 12 квітня 2023 року комісія вирішила, що для міста з російською назвою Калінінград рекомендують уживати під традиційною для Польщі назвою – під своєю традиційною назвою Крулевець (Królewiec). У Комісії також додали, що для адміністративної одиниці, в якій розташоване це місто, рекомендують використовувати польську назву Крулевецька область, замість –  Калінінградська.

  “Події, пов’язані з російським вторгненням в Україну, нав’язуванням так званого «руського міра», веденням Росією інформаційної війни, змушують нас по-іншому поглянути на питання нав’язаних назв, які викликають великі суперечки і не зустрічають схвалення в Польщі”, – заявили в комісії зі стандартизації географічних назв.

  Відповідна зміна набула чинності з дня оголошення – з 9 травня 2023 року.

НАГАДУЄМО:

Калінінград повертається до рідної гавані – поляки перейменували місто в Кролевець