Після Нового року права ветеранів обмежать (ФОТО)

Активісти «Спілки ветеранів АТО» разом із депутатами-ветеранами Харківської міської ради вирішили поцікавитися у чиновників, чому вони прийняли рішення обмежити права учасників бойових дій на безкоштовний проїзд. Проте поки що суд затягує справу як може, а до нардепів і активістів приходять все нові тривожні повідомлення.

 

Причина конфлікту доволі проста. Справа в тому, що закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” № 3551-ХІІ від 1993 року не встановлює будь-яке кількісне обмеження пільгових поїздок для ветеранів. У ньомо просто чітко вказано, що проїзд має бути безкоштовним, і все.

 

А от рішення Харківської міської ради № 419/16 та зміни до нього, затверджені Рішенням Харківської міської ради № 1009/18, порушує ці норми. Справа в тому, що  з 01.03.2020 у місті почав працювати електронний квиток для проїзду у міському електротранспорті. Він обмежує кількість поїздок як ветеранам війни, так і іншим пільговим категоріям громадян.

 

Читайте також:

 

Мінветеранів звернулося до обласних та міських рад з проханням переглянути питання монетизації проїзду для ветеранів

 

Зараз напруга продовжує зростати. Справа в тому, що раніше ветерани могли проїхати в електротранспорті як по окремому електронному квитку – з обмеженнями, так і по посвідченню – без обмежень. Але з недавнього часу депутата міськради і фронтовика з «ЄС» Руслана Агібалова звертаються все більше побратимів і розповідають про те, що їм повідомили у безкоштовному проїзді: з 1 січня 2021 року проїхати в міському транспорті можна буде лише по електронному квитку.

 

«До мене доходить інформація про чисельні порушення стосовно учасників бойових дій, як в метро, так і в громадському транспорті в цілому. Керівники комунальних підприємств відмовляють у перевезенні учасників бойових дій та інвалідів війни за посвідченням. Але є ж «Закон України про статус бойових дій», – зазначає Руслан.

 

Спеціалізовані картки Є-ТІКЕТ, за словами депутата, дозволяють лише 50 поїздок в підземному і 50 в наземному транспорті. «Моєму побратимові вчора зателефонували зі служби підтримки Є-ТІКЕТу та сказали, що з 1 січня не будуть пропускати людей по посвідченню, а лише по Є-ТІКЕТу, на якому і встановлене це незаконне обмеження. Я, як депутат Харківської міської ради, буду готувати запит до суду, а також до міськради стосовно цього питання» – обурюється депутат.

 

 

Журналісти «Нова: новини ветеранів» зателефонували по телефону, з якого дзвонили атовцям і попереджали про заборону проїзду по посвідченням УБД, щоб розібратися – що саме сталося Проте на наші дзвінки там вирішили не відповідати.

 

«Спілка ветеранів АТО» Харківської області ще давно подала до суду на міськраду з вимогою змінити неконституційне рішення.

 

Читайте також:

 

Ветерани подали в суд на міськраду через проблеми з пільговим проїздом. Як просувається справа?

 

«Ми звернулися до Харківського окружного  адміністративного суду із позовом та заявою та розраховуємо на винесення законного рішення судовою владою… Законодавство говорить нам, що це рішення має бути винесене в розумні строки. Проте ми все чекаємо і чекаємо, всі розумні строки вже пройшли, а жодних конструктивних змін досі немає» – зазначає голова «Спілки» Віктор Волчелюк.

 

Він також додає, що запропоновані міськрадою зміни несуть проблему не тільки містянам. «Основна проблема – мешканці міської агломерації. Вони ж їздять в Харків маршрутками, у яких жодні електронні квитки не діють. Як їм довести право на безкоштовний проїзд?» – відзначає пан Волчелюк.

 

Проте попри обурення депутатів міськради і ветеранів – віз і нині там. Тож атовці відзначають – планують почати діяти трохи більш рішуче і обіцяють все ж досягти справедливості.

 

Несміян Андрій для «Нова: Новини ветеранів»

 

Нагадаємо: