Підприємцю загрожує понад десять років тюрми за розкрадання коштів на армію

 

ДБР завершило до досудове розслідування відносно директора та власника підприємства, який шляхом зловживання своїм службовим становищем, заволодів бюджетними коштами в особливо великих розмірах, які призначались для будівництва казарм поліпшеного планування. Як повідомляють у бюро, зловмисник здійснював незаконні дії у місті Львів. 

 

Слідчі Державного бюро розслідувань встановили, що директор та власник підприємства (генпідрядник) умисно підробив акти приймання виконаних будівельних робіт, в яких зазначив обсяги, види та вартість виконаних робіт, які фактично не були виконанні. Він підписав їх, завірив печаткою товариства та надав до Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління.

 

На підставі вказаних актів Західним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням безпідставно оплачено 4 726 661 гривню.

 

Надалі, діючи від імені та в інтересах відповідної юридичної особи, а також своїх особистих, як кінцевого бенефіціарного власника, вчинив відмивання коштів одержаних злочинним шляхом в сумі 2 401 690 гривень.

 

Для цього він здійснив низку перерахунків вказаних грошей на інший розрахунковий рахунок підприємства, які надалі були спрямовані (перераховані) підприємством на видачу готівки з банкомата по картці та особисто отримані керівником підприємства.

 

Внаслідок вказаних дій державі в особі Міністерства оборони України було завдано шкоду у сумі 4 726 661 гривню.

 

Підприємцю загрожує одразу три статті Кримінального кодексу України, серед яких “заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах”. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

 

Нагадуємо: