Під час військових навчань Китай влаштував тренувальну блокаду острова Тайвань

  Напруження між Китайською Народною Республікою (КНР)  і невизнаною у світі Китайською Републікою (КР) на осторві Тайвань продовжує зростати. 19 серпня НВАК задіяли кораблі класу есмінець та фрегат, а також ракетні катери, літаки раннього попередження, літаки постановки перешкод, винищувачі та ракетні війська наземного базування. Причому Пекін не соромиться називати все своїми іменами.

  “Війська прибули в морський та повітряний простір навколо острова Тайвань, здійснили на багатьох напрямках тривимірне та довгострокове стримування поблизу та сформували оточення острова з усіх напрямків”, – йдеться у заяві міністерства оборони КНР.

    У зв’язку з цим виникають аналогії з “морськими навчаннями” російського Чорноморського флоту поблизу Одеси та Миколаєва в лютому 2022 року. 

  В оборонному відомстві Тайваню повідомили, що виявили 42 літаки та вісім кораблів НВАК, які брали участь у навчаннях. У відповідь ВМС і ВПС Тайваню також розгорнули свої сили.

При цьому 26 китайських літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка слугує неофіційним кордоном між материком і островом, та увійшли в зону ідентифікації тайванської ППО.

  Масштабні військові навчання відбулися на фоні поїздки до США віцепрезидента Тайваню (КР) Вільяма Лая. 

НАГАДУЄМО:

Китай допомагає росії озброюватись, – The Telegraph