Під час «повного і всеосяжного режиму припинення вогню» продовжують гинути українські військові

Минулої доби, 06 вересня 2020 року, на 42-й день дії «повного і всеосяжного режиму припинення вогню» окупаційні гібридні збройні формування Російської Федерації вкотре порушили домовленості, досягнуті 22 липня 2020 року, та здійснили кілька обстрілів українських позицій.

Поблизу населеного пункту Красногорівка російські окупанти обстріляли наших захисників із автоматичного станкового гранатомета.

Під час обстрілу один військовослужбовець Збройних Сил України отримав поранення.

Під час «прицільного вогню зі стрілецької зброї»  неподалік Причепилівки, що на Луганщині, один український військовослужбовець загинув.

Неподалік  населеного пункту Шуми позиції ЗСУ були теж обстріляні з підствольного гранатомета, який українським військовим керівництвом був кваліфікований як «один провокативний постріл».

Двоє українських захисників були вбиті рашистами під час гасіння пожежі у «сірій зоні». Пресслужба Об’єднаних сил стверджує, що вони підірвалися на «невідомому вибуховому пристрої»

Також отримав поранення військовослужбовець Збройних Сил України, який усував наслідки пожежі на позиції підрозділу Об’єднаних сил. Пораненому захиснику вчасно надана медична допомога. Військовослужбовця доправили до лікувального закладу.

Військовослужбовці підрозділів Об’єднаних сил та інших складових сил оборони продовжують гасити осередки пожеж на території Донецької та Луганської областей. Так, ліквідовано пожежу поблизу Луганського, локалізовано — у районах населених пунктів Трьохізбенка та Лопаскине.

Слідуючи до місця гасіння окремих осередків тління у районі населеного пункту Новгородське на міні підірвалася автомобільна розливна станція АРС-14 внаслідок чого ще двоє військовослужбовців Об’єднаних сил отримали поранення різного ступеня важкості.

Об’єднані сили повністю контролюють ситуацію в районі проведення операції на території Луганської та Донецької областей та дотримуються «повного і всеосяжного режиму припинення вогню», повідомляє пресцентр ООС.

За інформацією штабу ООС, який підраховує обстріли за кількістю випадків відкриття вогню, за серпень по позиціях ЗСУ було здійснено 48 обстрілів. Для порівняння: у липні було 343 обстріли, у червні – 337, у травні – 352.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підраховує обстріли інакше: за кількістю випущених снарядів та відкритих черг. За її даними, у серпні відбулося близько 545 порушень режиму припинення війни, із них лише 52 вибухи. Це майже в 70 разів менше, ніж у липні, тоді ОБСЄ зафіксувало 3660 вибухів, у червні – 5400 вибухів.

Найбільше порушень було у Донецькій області, так, 20 серпня зафіксовано 153 порушення, з них 3 вибухи. В Луганській області найбільш «активним» було 30 серпня – 60 порушень, без вибухів.

За інформацією ООС, протягом місяця бойових втрат не було. АЛЕ…

12 серпня загинув український військовослужбовець через «необережне поводження зі зброєю».

13 серпня підірвалися на «невідомому вибуховому пристрої» двоє українських військових. Старший сержант 42-го ОМПБ 57-ї окремої мотопіхотної бригади Сергій Похович, позивний «Сєдой», загинув, інший наш захисник – отримав поранення.

15 серпня внаслідок «зупинки серця» помер капітан роти зв’язку 53-ї ОМБр Євген Джур.

21 серпня знову через «необережне поводження зі зброєю» загинув ще один український військовослужбовець.

25 серпня двоє бійців (командир 137-го батальйону морської піхоти полковник Вадим Римаренко та сержант із його підрозділу) підірвалися на вибуховому пристрої та отримали поранення.

29 серпня Іван Бодров з бригади ОТУ «Схід» помер від «гострої серцевої недостатності».

У липні 45 українських військових зазнали поранень, 8 загинуло. У червні було відомо про 44 поранених та 4 вбитих, у травні – 49 поранених і 3 вбитих.

.

Втрати серед російських гібридних сил:

розвідка Об’єднаних сил повідомляє, що з 27 липня помер 21 представник російських гібридних окупаційних військ на Донбасі, а 29 були поранені або травмовані. Стверджують, що всі втрати небойові: підриви на власних вибухових пристроях, самогубства, передозування наркотиками та алкоголем. Також продовжують мати місце нестатутні взаємовідносини, ДТП та самовільне залишення місця служби.

.

За інформацією управління верховного комісара ООН із прав людини, з 14 квітня 2014 року до 31 липня 2020 року кількість жертв (і загиблих, і поранених), пов’язаних з конфліктом в Україні, становить 42-44 тисячі.

«13 100–13 300 убитих (не менше, ніж 3 367 цивільних осіб, у тому числі 298 загиблих на борту рейсу MH-17 «Малайзійських авіаліній» 17 липня 2014 року; приблизно 4 150 українських військових і приблизно 5 700 членів озброєних угруповань); і 29 500–33 500 поранених (7 000–9 000 цивільних осіб, 9 700–10 700 українських військовослужбовців і 12 700–13 700 членів збройних формувань)», – повідомили в Управлінні верховного комісара ООН із прав людини у відповідь на запит Радіо Свобода.

За даними ООН, за весь період конфлікту жертви серед цивільних осіб становлять близько 25–26 відсотків від загальної кількості пов’язаних з конфліктом смертей. Така ж статистика з пораненнями.

Із 27 липня на сході України був оголошений режим повного припинення вогню. Таке рішення ухвалила Тристороння контактна група. Проте вже через 30 хвилин бойовики обстріляли 36-у окрему бригаду морської піхоти зі стрілецької зброї, ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, – повідомляла пресслужба ООС. Проте зараз за звітами ООС та ОБСЄ майже щодня відбуваються порушення «повного і всеосяжного режиму припинення вогню», які з 27 липня 2020 року класифікуються як “мінімальні”.

Нагадаємо, кремлівська маріонетка Пушилін в суботу «пригрозив Україні», що сьогодні з ранку російські окупанти , які безпосередньо виконують накази з Москви, розпочнуть обстріли позицій ЗСУ.