Перші гості відвідали інтерактивний онлайн-музей російсько-української війни (ФОТО)

 До 7 роковин початку російської агресії проти України в оперативному командуванні «Північ» відкрили інтерактивний онлайн-музей «Військові частини ОК «Північ» в російсько-українській війні», інформує пресслужба Оперативного командування “Північ” на своїй сторінці у Facebook

 

 Відкрили музей урочистим перерізанням стрічки дійсний командувач оперативного командування «Північ» генерал-майор Валерій Залужний та генерал-лейтенант Вячеслав Назаркін, який очолював командування з лютого 2017 по червень 2018 року.

 

 Особливістю даного музею є те, що на його стендах розміщена базова інформація, а основну частину – тексти, відеосюжети, документальні фільми, тематичні фотоальбоми, інтерв’ю з учасниками подій різних років – можна прочитати чи переглянути за допомогою QR-коду на онлайн-ресурсах оперативного командування. Наразі контентна база музею складає більше 50 одиниць, в числі яких документальний фільм про Донецький аеропорт.

 

 Окрасою і важливим доповненням музею стали унікальні інсталяції, виготовлені військовослужбовцями ремонтного полку старшим сержантом Олександр Буньковим та прапорщиком Андрієм Івасюком. Протягом кількох років вони виготовляють макети військової техніки для музеїв та військових частин, а нині створили дивовижно точні та художньо довершені макети вежі Донецького аеропорту, фронтових бліндажів та блокпостів зони ООС, зобразили шеврон ОК “Північ” за допомогою фрагментів відстріляних боєприпасів.

 

 Перші гості музею – генерали та офіцери оперативного командування «Північ», очільники управлінь та начальники служб – ознайомились з експозицією, де на 16 стендах докладно висвітлена історія шести років бойових дій.

 

 Матеріали музею, після доопрацювання, доповнення і ретельного уточнення, будуть опубліковані у вигляді ілюстрованого альманаху «Захисники Незалежності: військові частини оперативного командування «Північ» у російсько-українській війні», вихід якої планується приурочити до 30-ї річниці Незалежності України.

 

 

Нагадуємо: