«Перша прес-конференція Оргкомітету Маршу Захисників України-2020» (ВІДЕО)

03 серпня 2020 року о 10-00 в УНІАН відбулася «Перша прес-конференція Оргкомітету Маршу Захисників України-2020».

Конференцію відкрив Антон Колумбет (Рух ветеранів України). Він зазначив, що у цій прес-конференції беруть участь не всі представники, хто входить до оргкомітету «Маршу», а лише невелика кількість. Через неможливість всіх членів оргкомітету прибути до Києва, присутнім  було довірено оприлюднити ключові моменти бачення цьогорічного заходу.

Далі, Антон нагадав про те, як започаткований був минулого року Марш захисників України та наголосив на тому, що ми маємо продовжити цю традицію- організувати «Марш Захисників України-2020».

Антон Колумбет представив присутніх у студії:

– Дмитро Шатровський, ВГО «Ветеранське братерство»;

– Олександр Войтко, Спілка ветеранів війни з Росією;

– Оксана Коляда, БФ “Повернись живим” (відповідає за фінансову підтримку та збір коштів на даний захід);

– Ігор Марі, Київська міська спілка ветеранів АТО, Муніципальна Варта.

В оргкомітет входить також велика кількість громадських організацій. Оргкомітет відкритий до співпраці і кожен, хто забажає (мається на увазі ГО – ред.), може подати заявку на вступ до нього.

 

Дмитро Шатровський у своєму виступі розповів про те, як саме буде організовано «Маршу Захисників України-2020».

Збір прибулих на Марш відбуватиметься в парку ім.Т.Г.Шевченка. Колони будуть формуватися наступним чином: перші – сім’ї героїв,  полеглих за Україну; наступні – поранені побратими, які отримали поранення, відстоюючи суверенітет України; за ними підуть представники поранених на Майдані під час «Революції Гідності».

Наступні колони формуються за територіальним принципом: першою рухається колона міста Києва, а за нею колони “по областям”.

Далі окремими групами будуть рухатися «коробочки» бойових підрозділів, які зареєструвалися в кількості від 50 чоловік і більше, зі своїми командирами. штандартами, символікою.

Наступними йтимуть волонтерські групи і замикати будуть громадяни, які виявлять бажання взяти участь у «Марші».

Попереду колони буде рухатися автомобіль з гучномовцями.

Ніяких “отаманів”, “генералів”, “голів” та інших подібних їм представників, у голові колони НЕ БУДЕ!

Колони починають рухатися в низ по бульвару Т.Г.Шевченка, спускаємось  до Бесарабської площі і  повертаємо до ЦУМу. Біля ЦУМу робимо зупинку, щоб порівнялися колони, і продовжуємо рух до Майдану Незалежності.

Далі колона вийде на Європейську Площу, де Марш буде завершено.

Варто окремо наголосити на основному принципу даного Всеукраїнського заходу  заходу – принципі БЕЗПАРТІЙНОСТІ.

Наступним слово взяв Олександр Войотко.

Він розповів про координацію дій з представниками областей. В кожній області буде представник, який буде відповідають за формацію області, роз’яснить особливість проведення, шикування, відповість на всі запитання. Телефони представників незабаром будуть оприлюднені.

Виїзд з областей, харчування і проживання у Києві – за власний рахунок. Ніяких спонсорів чи владних структур оргкомітет залучати не буде.

Про участь у Марші заявили волонтерські організації.

Виходячи із заявок, ми не можемо назвати точну кількість учасників. Але учасників буде не менше, ніж минулого року.

Крім Маршу у Києві будуть організовані аналогічні марші у містах : в Ужгороді, можливо , в Харкові, та кількох ще містах – там організація «Маршу» перебуває. «у процесі».

Далі слово Олександр Войотко передав Голові Київської міської спілки Ігорю Марі.

Ігор Марі повідомив, що цього року заходи безпеки будуть безпрецедентні і значно підвищені.

Він закликав побратимів не брати з собою на Марш великі сумки, зброю та бути надзвичайно пильними.

Зважаючи  на загрози з боку окремих проросійських сил в Україні, ми готові до загроз з цього боку.

Також, зважаючи на те, що в Україні і Києві подовжено карантинні заходи, він закликав дотримувати соціальної дистанції, використовувати захисні маски, бути чемними і пильними.

Наступною слово взяла Оксана Коляда.

Вона розповіла про особливості фінансового забезпечення «Маршу захисників».

БФ “Повернись живим” другий рік поспіль буде збирати кошти на «Марш». З 2014 року є принцип – це аполітичність. Тому БФ “Повернись живим” не збирається спеціально звертатися по допомогу до державних структур, політиків, організацій чи приватних осіб.  Кошти збираються публічно і відкрито.

Витрачатися кошти планується на символіку, інші витрати.

Всі, кошти, які будуть зібрані на рахунок, відкритий ще з минулого року, є оприлюдненні. Про всі втрати з даного рахунку буде відзвітовано перед громадськістю.

Всі, хто бажає долучитися до фінансової підтримки, можуть знайти реквізити, як на офіційній сторінці Маршу ветеранів», так і на офіційній сторінці БФ “Повернись живим”.

Далі слово знову взяв Антон Колумбет.

У своєму виступі він спробував розкрив причини появи явища, як «Марш Захисників України» та зупинився на деяких дуже цікавих вимогах.

Зокрема, він наголосив, що в минулому році Марш Захисників України народився через «незрозумілу політичну позицію діючої влади», її небажання представити 24 серпня «мілітарну складову» України. Наразі, триває війна з відсічі російської агресії, до якою залучається все більше і більше громадян України і центральна влада не може їх ігнорувати.

Волонтерсько-ветеранська військова спільнота – це рушійна сила української державності, яка сформувалася саме у вогні війни з агресором.

Цього року ми отримали чітке розуміння від спільноти, що просто пройти Маршем, як минулого року лише для того, щоб черговий раз звернути увагу, що ми є, ми живі – цього сьогодні вже замало.

Станом на сьогодні вже нікого не цікавлить просто вийти і пройтися Маршем. Також сьогодні нікого не цікавить соціальна складова, пільги, земля,… і таке інше.

Сьогодні наша Ветеранська Спільнота стурбована повзучим проросійським реваншом, який вони називають – «розвитком проросійських політичних сил», неприхованою проросійською риторикою осіб, які з трибуни ВР заперечують наявність суверенітету Української держави. Ситуацією в країні коли російські пропагандисти, шпигуни, які відкрито консультуються з Кремлем щодня, не приховують свої політичні проєкти в Україні, відкрито виходять на вулиці, а центральна влада дивлячись на все це, ніяк не реагує.

Це дуже  турбує людей, які свого часу стали на захист України. Ми провели досить серйозну дискусійну роботу серед ветеранської спільноти України і отримали доручення сформулювати вимогу наступним чином.

Ми будемо вимагаємо, щоб центральна влади, і в першу чергу Президент України, як Головнокомандувач, як суб’єкт Законодавчої ініціативи, вніс на розгляд ВР, в якій є пропрезидентська монобільшість, невідкладний законопроєкт про захист державності від колабораціонізму та агентів ворожого впливу.

Цей закон – це, можливо, найкращий спосіб боротьби з ворогами держави так, як має з ними боротися кожна держава світу.

Цей закон вводить в правове поле України поняття «колабораціонізм», як співробітництво з ворогом, сприяння ворожих агресивних дій,  надання ворогу допомоги під час підготовки і здійснення агресії, будь-яка участь у вчиненні спільно з ворогом дій, що спрямовані на нанесення шкоди суверенітету та територіальної цілісності України, обороноздатності, економічній чи інформаційній безпеці України.

Тобто, колаборант – це громадянин, який зрадив Україну, який пішов на співпрацю з ворогом. Колаборант – це не тільки той, хто із зброєю в руках воює на боці загарбників, а й та людина-громадянин України, який будь-яким чином сприяє загарбнику: інформаційно, комунікаційно, економічно, чи ще в якийсь спосіб.

Робота над Законом продовжується і до початку Маршу ми його репрезентуємо.

Окремо хочу підкреслити, що даний законопроєкт розроблений у повній відповідності до європейського чинного законодавства і спирається на міжнародні документи та договори.

З колаборантами мають боротися не патріоти на вулицях, і потім нести за це правову відповідальність, а правоохоронні органи держави. А ми, як громадська спільнота, маємо допомогти центральній владі чітко визначити таке поняття, як «колаборант».

Також цим  законопроєктом вводиться таке поняття, як «агент ворожого впливу».

 «Агент ворожого впливу» – це юридична особа, яка робить все те саме, що й «колаборант», але при цьому прикривається статусом юридичної особи.

«Агентів ворожого впливу» ми поділяємо на три типи:

– медійні агенти ворожого впливу – юридичні особи, які зареєстровані у відповідності до чинного законодавства України, мають статус ЗМІ, і прикриваючись «журналістськими посвідчення», проштовхують проросійську пропаганду та проросійський порядок денний. А потім, під час судового розгляду, намагається видати все це за «оцєночноє суждєніє».

– Громадські агенти ворожого впливу – це теж саме що і медійні агенти ворожого впливу, але зі статусом «громадської організації».

– Політичні агенти ворожого впливу – це політичні партії, які також зареєстровані у повній відповідності з чинним законодавством, але у своїх програмах, діях, висловлюваннях містять ознаки підриву суверенітету тат територіальної цілісності України.

У Законі ми намагаємося прописати механізм контролю, над яким ми сьогодні ще дискутуємо.

На нашу думку, цей законопроєкт виведе боротьбу за Україну у правове поле.

Ми закликаємо всі громадські організації , які збираються брати участь у Марші захисників України, приєднатися до цієї вимоги, бо вона дійсно дозволяє захистити Україну від внутрішніх ворогів.

Далі присутні відповіли на запитання журналістів.

 

НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС.