Патруль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ потрапив під обстріл

На окупованій частині Донбасу 15 травня патруль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ потрапив під обстріл.

Про це повідомляє пресцентр ОБСЄ.

У повідомленні йдеться, що це сталося за 53 кілометри від Луганська на околицях населеного пункту Березівське, який непідконтрольний українському урядові. Шість спостерігачів на двох автомобілях здійснювали моніторинг дотримання локального режиму припинення вогню, аби в тому районі могли відремонтувати об’єкт водної інфраструктури.

15 травня  патруль здійснював моніторинг дотримання режиму припинення вогню і виконував оголошений політ безпілотника малого радіусу дії. В ОБСЄ стверджують, що про його політ попереджали.

Під час приземлення безпілотника, коли апарат був на висоті 5 метрів над землею, члени патруля помітили ва вогняні сліди неідентифікованих боєприпасів, які рухалися в їхньому напрямку і розірвалися в повітрі. Жоден спостерігач не постраждав.

«Незабаром вони побачили та почули 2 вибухи, а також побачили дим на висоті орієнтовно 80-100 метрів над землею і на відстані приблизно 20 метрів на північний захід від свого місцезнаходження», – йдеться в повідомленні ОБСЄ.

«Усі вчотирьох укрилися в автомобілях. Ще двоє співробітників місії перебували в автомобілях, однак чули вибухи. Команда СММ негайно перемістилася на іншу позицію», — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що після інциденту патруль негайно перемістився на іншу позицію приблизно за три кілометри від південно-західної околиці Березовського, де спостерігачі продовжили здійснювати моніторинг ситуації з безпекою.

Згодом патруль повернувся на базу.