Парамедик заснувала школу східного живопису та планує проводити сеанси арт-терапії для ветеранів

 Картини харківянки Тетяни Самсонової можна зустріти у приватних колекціях не лише України, але і Німеччини, США, Великобританії та Італії. Окрема гордість майстрині – замовники з Японії. Адже працює художниця у техніці східного живопису, тому прихильність носіїв цієї культури була для неї особливо важливою

 

 Загалом Тетяна Самсонова – приклад того, як війна змінює життя людини. Живописом жінка захопилася у важкому для України 2014 році. Відчуваючи, що її країні потрібна допомога, Тетяна стала парамедиком ASAP, працювала у зоні бойових дій. Згодом займалася волонтерством, аж поки остаточно не «повернулася» з війни і не знайшла себе у справі, якій і присвятила себе зараз.

 

Тетяна Самсонова, «Квітка» (2020)

«Нещодавно наша родина з Харкова переїхала жити до Міжгірського району Закарпатської області. Я мріяла про Карпати давно, але все відкладала плани на старість. Віднедавна вирішила бути щасливою тут і зараз. Ми придбали невеликий будинок у гірській місцевості, тут живемо і працюємо», – розповідає художниця. –  Загалом, я мала змогу багато подорожувати, але не уявляю свого життя без України, дивовижна краса якої присутня у майже кожній моїй роботі».

 

Тетяна Самсонова говорить, що східний живопис – це не просто малювання, це духовна практика, яка допомагає жити в злагоді з собою та світом. Тому в планах на майбутнє – долучитися до реабілітації ветеранів за допомогою арт-терапії.

 

Тетяна Самсонова, «Орел» (2019)

 До слова, допомагати нашим захисникам для Тетяни Самсонової – справа не нова. Всі зібрані від своїх виставок кошти жінка передавала на протезування поранених бійців та на придбання ліків для медиків на передовій.

 

«Я завжди прагнула займатися справою, яка б дозволяла мені не бути прив’язаною до місця. Онлайн-школа східного живопису дозволяє мені реалізувати цю ідею. Наразі я навчаю двадцять учнів, відзначу, що серед них є дуже талановиті люди. Оскільки я маю диплом архітектора, то радо ділюся зі всіма своїми професійними секретами», – зауважує засновниця школи.

 

Тетяна Самсонова, «Омелюх на яблуні» (2020)

 Окрім цього, художниця додає, що школа дозволяє їй мати кошти на потреби своєї родини, адже раніше все зароблене жінкою йшло на добрі справи.

 

 Художниця зауважує, що східний живопис мало розвинений в Україні, але охочих заглибитися у цю тему вистачає. Якщо у людини є здібності та бажання, то року цілком достатньо, щоб засвоїти техніку, сенс якої полягає у тісному зв’язку зображення та внутрішнього стану і емоцій автора. Тут важлива форма кожного штриха, адже особливість східного живопису – вловити момент у часі.

 

 Такому дзенському сприйняттю світу Тетяна Самсонова готова навчити всіх охочих.

 

Олена Шаріпова, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: