Органічна ферма «Ліхтенфельд»: ветеран з Одещини створює крафтові сири за кращими європейськими рецептами

  У цій продукції ви не зустрінете жодних консервантів чи підсилювачів смаку. Усі сири виготовлені з екологічно чистої сировини, а головне – з любовю, яку ветеран Олександр Доброжанський щедро додає на кожному етапі виробництва

  Трансформація з топ-менеджера великих приватних компаній у сировара для Олександра Доброжанського відбулася через Майдан та війну на Сході України. Буремні події останніх років докорінно змінили життя корінного одесита.

  З початком окупації Криму Олександр займався волонтерством, але вже у 2014 пішов добровольцем УНСО. Після фронту, майбутній фермер ще деякий час викладав вогневу підготовку у центрі Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного. У 2016 остаточно повернувся до родини, яка з початком Революції оселилася у селі Кудрявка, що більш ніж за 100 кілометрів від Одеси.

 

Олександр Доброжанський на фото в центрі

  За словами ветерана, ідея відкрити власну справу мала цілком логічне пояснення – тривалий час Олександр Доброжанський обіймав відповідальні посади, які вимагали від нього максимальної концентрації зусиль. Після повернення з фронту відбулася переоцінка цінностей, змінилися пріоритети та бачення свого майбутнього.

  «Мене інколи називають дауншифтером. Дійсно, зі сторони це виглядає саме так – людина залишила все і поїхала «в нікуди». Але тут я щасливий, бо займаюся тим, що приносить мені не лише прибуток, але і задоволення, – розповідає захисник. – Особливість нашого сиру в тому, що він «живий», тобто повністю натуральний, створений за рецептами відомих шкіл сироваріння – альпійської, фламандської та англійської. Ми пропонуємо козині на коров’ячі сири з пліснявою та без, створені виключно зі свіжого молока, непастеризованого та ненормалізованого. Це, до речі, за українськими стандартами сироваріння вважається неприпустимим. Але наші сири не псуються під час транспортування навіть у спеку, бо вони надійно захищені власною бактеріальною флорою, чого не скажеш про молочну продукцію з магазину».

 

На щастя, ветеран мав можливість познайомитися з виробництвом сиру далеко за межами України. Доброжанський за допомогою свого друга дитинства, який наразі проживає у Швейцарії, влаштувався на роботу на одну з ферм у Альпах, де міг спостерігати за процесом приготування одних з кращих у світі сирів. Цей досвід він активно використовує на своїй органічній фермі – сир тут варять виключно власноруч, без жодного допоміжного обладнання.

  «Я – досвідчений маркетолог, тому успіх моєї справи – скоріше, закономірність, ніж випадковість. У Кудрявці було багато молока, яку скупали за безцінь. А ринок дійсно якісних продуктів в Україні набирає оберти. Єдине, з чим я помилився – не зовсім вірно спрогнозував вподобання покупців. Я вважав, що українцям будуть до вподоби звичайні тверді сири, а виявилось, що більшим попитом користуються плісняві. Також, на мою думку, основні покупці мого сиру живуть у великих містах, де більше попиту на вишукані продукти. Насправді, все виявилося навпаки, наші головні покупці – люди з сіл та містечок», – ділиться Олександр Доброжанский.

 

  Перш, ніж у «Ліхтенфельді» почав з’являтися дійсно гідний клієнтів сир, родина новоспечених фермерів зіпсувала понад тонну молока. А вже сьогодні до уваги гурманів коров’ячі сири: «Рамсес», «Монблан», «Альбіон», «Ярослав», «Лихтенфельд» «Чеддер», «Каберне», «Комбацола», «Вайнекаас»; козині: «Гарроча», «Копчена Гарроча», «Бебі Фумадо»,«Сереза», «Аркоіріс», «Кабралес». І це далеко не повний перелік. Також тут можна придбати натуральне масло та крафтові м’ясні вироби.

  Назви сирів – виключно політ фантазії їх автора. Хоча вони зварені за традиційними рецептами світових шкіл сироваріння, та використовувати у виробництві вже запатентовані назви заборонено. Це як історія з шампанським з провінції Шампань, коли все інше дозволено називати лише ігристими винами.

 

   «У відгуках багато покупців пишуть, що смак моїх сирів – справжній оргазм для смакових рецепторів. Мене це дуже тішить, адже я вкладаю у свою справу не лише сили, вміння, але і любов, – говорить сировар. – Загалом, війна поділила моє життя на «до» та «після». Олександр Доброжанський зараз і шість чи сім років тому – це принципово інші люди. На жаль, для багатьох участь у бойових діях стала переломним моментом, після його, навпаки, все пішло шкереберть. Я завжди радо навчаю ветеранів секретів сироваріння, вже навіть маю послідовників, та реалізую побратимам свою продукцію з шикарними знижками. Наша сила – у нашій єдності!»

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС