Новини з «Лініїї зітхнення»

11 лютого, російські окупанти обстріляли позиції українських захисників з гранатометів різних систем та з міномету калібру 120 мм, випустивши 9 мін районі населеного пункту Оріхове.

12 лютого російсько-окупаційні війська 3 рази порушили режим припинення вогню. Обстріли були зафіксовані у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання “Північ”, а саме: біля Новотошківського, неподалік населеного пункту Оріхове та  поблизу Південного.

За повідомленями пресцентру штабу ООС втрат із боку Об’єднаних сил немає.

Командування операції Об’єднаних сил наголошує, що українська сторона суворо дотримується взятих на себе зобов’язань щодо повного та всеосяжного припинення вогню.

Разом з тим, сили та засоби українських підрозділів перебувають у постійній готовності до адекватного реагування на будь-які можливі виклики та загрози з боку окупантів.– До ворога приблизно 160 метрів. Щоразу перед виходом на пост проходимо інструктаж, адже працюють ворожі снайпери. Переважно під вечір. Як тільки бачать тепловізор на спостережному пункті – одразу стріляють. Найчастіше використовують калібр 12.7, – каже військовослужбовець ЗС України Сергій. За його словами, окупанти не полишають спроб пошуку безпечних проходів через через наші позиції. В темний час доби намагаються підкрадатися групами по 3-5 чоловік. Але, коли отримують відпір, одразу відступають.

Його товариш на ім’я Андрій, з яким вони несуть службу на одному спостережному пості, розповідає, що, ворог здійснює всілякі провокації, аби змусити українську сторону відкрити вогонь. Не гребують окупанти і забороненою Мінськими домовленостями зброєю: артилерією калібру 152 мм та 122 мм, чи мінометами. Найбільше захисника обурює те, що російські найманці здійснюють обстріли з окупованих ними населених пунктів, просто з-поміж житлових будинків.

– Вони знають, що ми не станемо стріляти у бік мирного населення, тому постійно використовують його як щит, – говорить Андрій. – Роблять так, як і заповідав колись їх кремлівський божок. Та все ж, попри підлість та підступність ворога, ми все одно переможемо, бо ми українці і ми на своїй землі!

З начальниками медичних служб оперативно-тактичних угруповань, частин та підрозділів операції Об’єднаних сил були проведені збори.

У виступі начальника медичної служби операції Об’єднаних сил полковника медичної служби Олександра Авраменко звернув увагу на те, що загальний рівень захворюваності серед військовослужбовців, насамперед, інфекційної захворюваності, яка, до речі, знизилась майже вдвічі. Серед здобутків: вдалося швидко укомплектувати медичні підрозділи новою санітарно-евакуаційною технікою. Це рішення дозволило не лише підвищити спроможності військових медиків, а й покращити процес своєчасної евакуації наших поранених захисників до медичних закладів. Крім того, поблизу лінії зіткнення працюють мобільні медичні групи, які надають кваліфіковану медичну допомогу місцевим жителям прифронтових містечок і сіл Донеччини та Луганщини. Тобто працюють там, де вкрай необхідна допомога. Адже у селах та містечках не вистачає медичних фахівців, відсутні або зруйновані медустанови. Такий мобільний медичний підрозділ укомплектований лікарем-педіатром, лікарем-терапевтом, лікарем-невропатологом та лікарем-кардіологом, які за власним бажанням допомагають місцевому населенню. Здебільшого команди медиків комплектуються кращими фахівцями з бойових бригад та мобільних військових госпіталів. З усіма охочими проводиться первинне медичне обстеження та надаються рекомендації. У разі необхідності лікарі надають невідкладну медичну допомогу на місці або евакуюють хворих до стаціонарних медичних закладів.

 

За матеріалами Штаб ООС