«Новий» чи «останній» подих «Аеророзвідки»? Генштаб ЗСУ розформував “Центр впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління”

  Генеральний штаб офіційно повідомив про скорочення до кінця року понад 20 тисяч посад у Збройних Силах України, найбільше це торкнеться частин забезпечення, обслуговування та навчальних центрів. І схоже що однією з таких частин стала «Аеророзвідка».

 

Про це повідомило інформагенство Ukrainian Military Pages.

 

  «Аеророзвідка» –підрозділ, який було створено в складі ЗС України ще 2015 року з волонтерської ініціативи. Рішення про скорочення та розділення підрозділу, який має повну офіційну назву “Центр впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління” (військова частина А2724) прийняте начебто через надмірне навантаження на особовий склад у питаннях забезпечення повсякденної діяльності: багато паперової роботи і таке інше.

 

  Пояснювати “логіку” Генштабу Збройних Сил України  громадськості випало командувачу військ зв’язку та кібербезпеки ЗСУ генерал-майору Євгену Степаненку.

 

 

Командувач Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України генерал-майор Євген Степаненко

   В інтерв’ю військовим журналістам він сказав наступне:

 

… Особовий склад цієї окремої військової частини має досить велике навантаження в питаннях забезпечення повсякденної діяльності. Мова йде про секретну та стройову частини, служби озброєння і тилу, ведення діловодства, власного фінансового господарства тощо. Зі свого боку все це відволікає від основних бойових завдань.

 

  Тому ухвалено оптимальне рішення – інтегрувати залежно від функціоналу бойові підрозділи в інші структури, зокрема аеророзвідку і спостереження – у підрозділи розвідки, “айтішніків” – у наукові підрозділи зв’язку та кібербезпеки, споріднені їм за напрямком діяльності. Це дозволить позбутися зайвого навантаження, про яке йшлося вище.

 

   Я називаю це «новим подихом Аеророзвідки». Дуже сподіваюсь, що таке рішення надихне фахівців до нових звершень, а також розвантажить їх від непритаманних функцій. Головним завданням вважаю збереження висококваліфікованого, підготовленого та перевіреного боєм персоналу. 

 

  Люди – головна наша сила.

 

  Також генерал розповів, як з одного органу управління в ході реформи створили три – Головне управління зв’язку та інформаційних систем ГШ ЗСУ на початку року було переформовано в дві структури – Командування Військ зв’язку та кібербезпеки та Центральне управління зв’язку та інформаційних систем ГШ ЗСУ. Центральне управління здійснює стратегічне планування, Командування – генерацію військ, а існуючий Центр зв’язку у складі Командування Об’єднаних сил відповідає за застосування сил зв’язку безпосередньо під час проведення операцій.

 

  От якось так…