Різноманітні конфлікти, які зараз точаться по всьому світу, демонструють невпинний розвиток сучасних технологій у сфері озброєнь. Застосування безпілотників стає більш масовим, а їх розвиток і модернізація робить їх все ефективнішими на полі бою. Цьому підтвердженням стали конфлікти в Сирії, Лівії, Іраку та, особливо, тогорічний конфлікт у Нагірному Карабасі. І хоч безплотні машини ще нескоро витіснять солдата з поля бою, вони вже зараз можуть суттєво вплинути на перебіг бойових дій.
Росія довгий час вихвалялася своїми комплексом протиповітряної оборони близького радіусу дії “Панцир-С1”, проте, як показав конфлікт в Лівії та Сирії, ці комплекси не можуть повністю протистояти турецьким безпілотникам Bayraktar TB2. Безсилими виявилися і вірменські “Тор-М2КМ” російського виробництва, якими так хизувався Нікол Пашинян.
Загроза з боку БПЛА сьогодні очевидна військовому керівництву провідних країн світу. Європа, ясна річ, не є виключенням у цьому питанні. Про розробку бойового модуля для боротьби з безпілотниками компанії Rheinmetall розповімо у цій статті.
Читайте також:
Швейцарське відділення німецького концерну Rheinmetall компанія Rheinmetall Air Defense 3 березня публічно продемонструвала новий модуль протиповітряної оборони Skyranger 30. У новій зенітній установці використовується 30-мм гармата револьверного типу КСЕ. Модуль протиповітряної оборони з цією гарматою планують встановлювати на легкоброньовану техніку для боротьби з безпілотниками противника.
Новий зенітний комплекс створено на базі більш важкої установки Skyranger 35, яка має пушку Oerlikon Revolver Gun калібром 35-мм. Натомість Skyranger 30 оснащено пушкою КСЕ калібром 30 × 173 мм. Вона має скорострільність до 1000 пострілів на хвилину та веде вогонь програмованими боєприпасами, які у свою чергу мають всередині 160 вольфрамових уламків загальною вагою 200 грамів. Зенітна установка може вести ефективний вогонь на відстань до 3 км. Виробник стверджує, що для успішного ураження малого БПЛА достатньо від одного до трьох снарядів.
Для успішного керування пострілами Skyranger 30, в зенітному модулі встановили новий програматор гармати КСЕ, який відтепер став двовитковий. Програмне забезпечення комплексу дозволяє успішно вимірювати швидкість кожного боєприпасу та встановлювати йому необхідну дальність вибуху у повітрі. Вертикальне наведення гармати складає 85 градусів. Крім того, бойовий модуль оснащено системою постановки димової перешкоди Rheinmetall ROSY.
Бойовий модуль Skyranger 30 важить 2.5 тонни, на відміну від Skyranger 35 який має вагу 4,5 тонни. Усі механізмі та приводи модуля повністю електрифіковані. Боєкомплект нового зенітного комплексу складає 250 пострілів. Направляти комплекс мають два члени екіпажу – командир та оператор навідник. Основне керування установкою має здійснюватися з середини платформи, на яку її буде встановлено. Втім, у зенітному комплексі передбачена можливість перебування всередині нього члену екіпажу, для цього у корпусі було вбудовано люк для командира зенітної гармати.
Захист протиповітряного комплексу становить рівень бронювання STANAG 4569 Level 2, з можливістю підвищення до STANAG 4569 Level 4. Погон башти має такий самий як і попередник Skyranger 35, що обумовлює їх взаємну уніфікацію.
Skyranger 30 має власну радіолокаційну систему AMMR розроблену компанією Rheinmetall Italia. Вона містить п’ять нерухомих панельних антен на стінках башти, що забезпечує їй огляд на 360 градусів. Система спостереження задатна виявляти малі цілі, зокрема безпілотники, на відстані до 20 кілометрів. Також встановлено дві цілодобові пасивні оптико-електронні системи FIRST (виявлення) і TREO (супроводу та управління вогнем). Skyranger 30 має тепловізійну і телевізійні камери, а також два лазерні далекоміри. З використанням системи FIRST комплекс можна застосовувати в приховано-пасивному режимі виявлення.
В зенітному модулі передбачено місце для пускової установки чотирьох зенітних керованих ракет різних типів, які можуть наводитися за допомогою інфрачервоного або лазерного випромінювання. Наприклад, розглядається можливість застосування двох малогабаритних ракет представленого на нещодавній виставці IDEX-2021 Абу-Дабі еміратської компанією Halcon ЗРК малої дальності SkyKnight, який може ефективно працювати на дальність від 2 до 9 кілометрів та має інфрачервоне самонаведення.
Діденко Данила, журналіст агенції “Нова – новини ветеранів”
Нагадуємо: