Невідома ракета впала на поверхню Місяця – тривають пошуки власника

  Розвідувальний апарат НАСА виявив на поверхні Місяця місце падіння на невідомої ракети. Зіткнення, яке сталося 4 березня 2022 року, залишило на поверхні супутника Землі незвичайний подвійний кратер.

 

  На  знімках розвідувального зонда Lunar Reconnaissance Orbiter дослідники виявили біля кратера Герцшпрунг подвійний кратер, який сформувався на місці падіння. На відміну від усіх раніше відомих подібних зіткнень він складається з двох воронок 18 і 16 метрів відповідно.

 

Lunar Reconnaissance Orbiter - Wikipedia
Lunar Reconnaissance Orbiter

  Як зазначають дослідники, такий слід від вибуху дуже незвичайний. Усі попередні зіткнення космічних кораблів із Місяцем залишали одиночну вирву. Наприклад, чотири кратери Аполлона SIV-B мали неправильні обриси (Аполлони 13, 14, 15, 17) і були значно більшими (більше 35 метрів), ніж кожен із виявленних подвійних кратерів.

 

  «Подвійний кратер був несподіваним і може вказувати на велику масу на кожному кінці корпусу ракети», – каже Марк Робінсон дослідник з Аризонського державного університету.

 

  Походження об’єкта досі незрозуміло. Дослідники, які виявили наближення корпусу ракети до Місяця, спочатку припустили, що це фрагмент ракети SpaceX Falcon 9, який запустив супутники космічної кліматичної обсерваторії у 2015 році.

 

  Подальший аналіз орбіти, за якою рухався невідомий об’єкт, не відповідала орбіті Falcon 9. Зараз дослідники схиляються до думки, що то міг бути другий ступінь китайської ракети «Чаньє 5-T1», запущеної в 2014 році.

 

  Точної відповіді поки що немає. Пошуки власника ракети тривають.