Настала кульмінація битви! – Юрій Бутусов

  Українська армія зупинила наступ російських військ на всіх напрямках. Проте становище продовжує залишатися досить напруженим. Ворог продовжує запеклі бої, щоб досягти нових проривів, проводить масовані бомбардування міст та сіл України, щоб залякати мирне населення та змусити припинити опір. Російське командування переносить спрямування головних ударів на Донбас.

 

  Настала кульмінація битви. Зараз точиться боротьба за стратегічну ініціативу, при цьому українські можливості зростають.

 

  На захід від Києва обстановка залишається напруженою. Угруповання російських військ продовжує спроби охоплення Києва та намагається перерізати комунікації столиці. Макаров залишається під контролем українських військ, там точаться важкі бої.

 

  Тривають бої в Ірпені, Бучі, Гостомелі, Ворзелі та околицях цих міст. Росіяни вийшли на Житомирську трасу, загрожують Фастову. Українська армія поки що не може швидко перемолоти таку велику кількість живої сили, але активно скорочує їхню чисельність. Противник намагається розширити плацдарм. Одночасно противник намагається пробитися зі східного напрямку до Броварів. Обстановка залишається напруженою, тривають досить жорстокі бої.

 

  Обстановка під Харковом. Росіяни побоюються підходити до міста, погрози Харкову на землі немає. Російська авіація продовжує масштабні удари артилерії та авіації, щоб скувати дії гарнізону міста. 7 березня 2022 року українські війська звільнили Чугуєв під Харковом та впевнено контролюють обстановку навколо міста.


  Маріуполь продовжує героїчно битися в оточенні вже 8 днів. У місті повністю знищено водопостачання, світло, тепло. Трупи лежать на вулицях та у квартирах, і їх вже не прибирають. Рахунок убитих цивільних та дітей зараз йде на сотні. Прямим влучанням  зруйновано лікарню, реанімаційне відділення – тепер рятувати людей від тяжких поранень просто вже немає де.

 

  Росіяни не випускають людей із міста, щоб вони продовжували споживати продовольство, воду і скоротили запаси постачання для захисників міста. Ворог веде безперервну розвідку з повітря та стріляє по всьому, що рухається. Це є геноцид у чистому вигляді.

 

  Однак наші воїни тримаються неймовірно стійко в найважчих умовах, і завдають потужних ударів по угрупованню, що штурмує, навіть у такій обстановці. Маріуполь своїм чудовим опором дозволяє Україні контролювати коридор у Крим із РФ, та відволікає на себе велике угруповання ЗС РФ. Обстановка у Маріуполі найсерйозніша на всьому фронті, росіяни спробують штурмом взяти місто,  і це не можна залишати без уваги.

 

  Чернігів. Навколо міста йдуть запеклі бої. Російські війська намагаються повністю оточити і блокувати місто. Українські війська не просто сидять в обороні, але контратакують за найменшої нагоди. За свої поразки російські війська мстять бомбардуванням житлових кварталів.

 

   Суми та Охтирка. Російські війська намагаються повністю оточити Суми. У районі міста противник зазнав тяжких втрат.

 


   Україна зуміла мобілізувати достатні сили, щоби виставити заслони на напрямках головних ударів російських військ. Перелом у війні залежить від можливостей ЗСУ контратакувати витягнути колони російських військ, що наступають, і сковувати ворога активними наступальними діями на всіх напрямках. Росіяни перевершують у техніці та озброєнні, панують у повітрі, але українці перевершують їх у чисельності та мотивації.

 

  Загроза Києву велика, але, схоже,  штурму столиці не буде, чисельність захисників столиці перевищує чисельність з’єднань ЗС РФ. Тому супротивник кинув усі резерви на оточення столиці з усіх боків. Тиск на Фастів продовжуватиметься, бо росіяни мають зберігати тиск на Київ і не давати українцям перекидати звідси свої сили.

 

 Юрій Бутусов. Скорочений текст повідомлення, розміщеного на сторінці у facebook. З оригіналом можна познайомитись перейшовши за посиланням:  https://www.facebook.com/butusov.yuriy.