NASA обійшлися без росіян: космічний корабель Cygnus скорегував орбіту МКС і відстикувався від станції

У NASA повідомили, що американський вантажний космічний корабель Cygnus у вівторок, 28 червня 2022 року, відстикувався від Міжнародної космічної станції (МКС) після чотирьох місяців перебування у її складі, повідомило NASA. Механічний маніпулятор Canadarm_2 відвів “вантажівку” від стикувального вузла модуля Unity американського сегмента станції о 14:07 за Київським часом.


Запуск вантажнго корабля Cygnus було здійснено з космодрому NASA Уоллопс, який розміщується на однойменному острові біля атлантичного узбережжя американського штату Вірджинія. Він був здійснений у рамках комерційного контракту NASA з корпорацією Northrop Grumman, якій належить ракета-носій Antares та сам автоматичний вантажний космічний корабель Cygnus.


Це 17-ий політ космічної “вантажівки” до МКС. Перший успішний запуск відбувся 18 вересня 2013 року. На МКС Cygnus прибув 21 лютого 2022 року. Він привіз близько 3,7 тонни вантажу: продукти, воду, обладнання та матеріали для проведення десятків наукових досліджень.

 

http://nova.net.ua/spacex-vidpravyla-kosmichnykh-turystiv-na-mks/

Перед розстикуванням Cygnus вперше виконав операцію корекції висоти орбіти МКС.


  Кожні 30 земних діб орбіта МКС знижується на півтора кілометри в бік Землі. Через це МКС постійно потребує періодичної корекції висоти орбіти.

 

  З моменту припинення експлуатації американських космічних човників Space Shuttle у 2011 році, США не мали можливостей самостійно здійснювати корекцію орбіти станції. Для проведення корекцій орбіти станції та маневрів ухилення від космічного сміття до цього використовувалися російські космічні вантажівки “Прогрес МС” та двигуни службового модуля “Звєзда” російського сегменту станції.


  Першу невдалу спробу самостійно змінити орбіту МКС було зроблено 20 червня 2022 року. Але вже в суботу, 25 червня, Cygnus вдало провів обмежену корекцію орбіти Міжнародної космічної станції, йдеться у повідомленні на сайті NASA. Він повернув МКС на її заплановану робочу орбіту приблизно в 400 кілометрах над поверхнею Землі.


  За даними американського космічного відомства, маневр тривав 5 хвилин та 1 секунду. У результаті висота орбіти станції змінилася приблизно 805 метрів у перигеї (найближча до Землі точка на орбіті МКС) і приблизно 161 метр в апогеї (найдальша від Землі точка орбіти МКС).

 

http://nova.net.ua/taikonavty-vyishly-u-vidkrytyi-kosmos/

  Перед поточною місією корабель був модифікований для виконання цього завдання. Вдала корекція орбіти показала, що тепер у NASA з’явилася можливість самостійно істотно змінювати орбіту станції.

 

  “Використання корабля Sygnus у цій якості дозволить підтримувати експлуатацію МКС”, – заявив віце-президент Northrop Grumman Стів Клайн.

 

  Сполучені Штати оголосили про намір продовжувати експлуатувати міжнародну космічну станцію до 2030 року, тоді як на Росії заявили, що повністю залишать МКС у 2024 році.


  У травні 2020 року американський космічний пілотований корабель Crew Dragon вперше доставив астронавтів на міжнародну космічну станцію. За допомогою корабля Cygnus NASA отримали можливість корекції орбіти МКС, що дозволяє експлуатувати станцію самостійно.


  Зі станції “вантажівка” забрала із собою сміття та відходи життєдіяльності. Після автономного двотижневого польоту, за командами з ЦУПу NASA в Х’юстоні, автоматичний вантажний космічний корабель буде зведений з орбіти та згорить у щільних шарах атмосфери над Тихим океаном.


  Національне аерокосмічне агентство США має намір у січні 2031 року вивести з експлуатації Міжнародну космічну станцію, яка важить 444615 кг, та теж затопити її в океані – на “цвинтарі космічних кораблів”.