Надзвичайна ситуація оголошена по всій Україні

25 березня 2020 року Кабінетом міністрів України по всій Україні на 30 днів оголошена «Надзвичайна ситуація»

Надзвичайна ситуація – це спеціальний тимчасовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо чи епідемію. Існують 4 рівні надзвичайної ситуації:

   –  загальнодержавний,

    – регіональний,

    – місцевий,

    – об’єктивний.

Надзвичайний стан запроваджує Верховна рада за поданням президента. У цей період держава напряму керує, як державними, так і приватними компаніями, а права і свободи українців можуть бути обмежені. При надзвичайній ситуації такі заходи не застосовуються.

Під час надзвичайної ситуації влада і служби цивільного захисту працюватимуть посилено та у спеціальному режимі. НС в Україні не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.

Таке рішення українська влада прийняла, що посилити координацію всіх служб, задіяних для протидії поширенню коронавірусу. Це посилення охорони громадянського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи. Для координації дій центральної та місцевої влади.

Разом з тим, КМУ додатково постановив:

– належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

– залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;

– усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;

– надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

 

За матеріалами РБК-Україна.