На Заході і Сході України позбулися ще двох російських маркерів

  На Закарпатті знесли радянський пам’ятник “визволителям”, який височів неподалік українсько-словацього кордону. На місці демонтованого радянського пам’ятника розглядається питання встановлення пам’ятника або меморіалу – героям українсько-російської війни закарпатським гірським штурмовикам 128-ї ОГШБр. Про це повідомив Віктор Микита, голова Закарпатської ОДА.


  Ще один маркер руського міра сьогодні прибрали на Сході України. 9 листопада 2022 року в Харкові на площі Поезії демонтували погруддя російського поета Олександра Пушкіна. Про це повідомила Харківська міська рада.


  Перед революцією 1917 року, пам’ятник Пушкіну також збиралися “перемістити в музей”. Але прийшли російські більшовики і не зважаючи на те, що поет був “буржуазний”, надали йому можливість простояти ще 100 років.


  “Погруддя Пушкіна демонтовано і відправлено на відповідальне зберігання. Його подальша доля – чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце у культурному та історичному просторі Харкова – вирішуватимуть харків‘яни після перемоги України”, – ідеться у повідомленні Харківської міської ради.


  Як зазначили у мерії, в майбутньому погруддя Пушкіна може стати частиною музейної експозиції.

 

Заставка НАГАДУЄМО