На щиті монумента Батьківщина радянський герб замінять на тризуб, — Мінінфраструктури

  Держінспекція архітектури та містобудування видала дозвіл “на ремонт” монумента “Батьківщини-Мати”. Радянський герб, який знаходиться на щиті, демонтують. Роботи розпочнуться у цьому місяці, щоб встигнути до Дня Незалежності. У 2022 році у «Дії» 85% із 800 000 українців проголосували за декомунізацію монумента “Батьківщини-Мати”.

  «Батьківщина-Мати» — монументальна скульптура, розташована в Києві на високому правому березі річки Дніпро, на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відкрита у 1981 році. Є найвищою монументальною скульптурою в Європі.

  Одразу, після її відкриття, рашисти запідозрили “щось неладне” – скульптура була спрямована обличчям не “на Захід”, а на “Схід”. Але автор монумента, народний художник СРСР скульптор Василь Бородай, зумів переконати, “що то так треба”.

   “Російськомовні жителі Києва” охрестили монумент – “ступа”, а патріотично налаштовані студенти дали назву – “Русскіє нє пройдут!”,  – і як у воду гляділи. А зараз залишилося зробити лише останній штрих – чітко показати що і від кого закликає захщати наша “Батьківщини-Мати”.

НАГАДУЄМО:

Ексначальника Управління СБУ в Харківській області судитимуть, – ДБР завершило розслідування