На приватизацію погодили 415 об’єктів, також до переліку об’єктів малої приватизації увійшли дев’ять підприємств “Укроборонпрому”.– Фонд держмайна.

Фонд державного майна спільно з міністерствами та відомствами погодив на приватизацію 415 об’єктів.

Про це повідомив голова фонду Дмитро Сенниченко.

“Фонд додатково прийняв на приватизацію ще 76 позицій  від 6 міністерств та відомств, що включають державні підприємства, єдині майнові комплекси та пакети акцій, а минулого тижня Мінекономіки розпочато передачу 339 підприємств в управління ФДМУ та подальшої приватизації. Разом уже 415 об’єктів”, – повідомив керівник Фонду.

За його словами, найбільшу кількість об’єктів передали Мінекономіки, Мінекоенерго, а також Мінінфраструктури.

Серед переданих об’єктів є “Скадовський морський торговельний порт”, “Морський торговельний порт “Усть-Дунайськ”, “Інститут титану” та “Львівський державний ювелірний завод”.

Сенниченко додав, що після опрацювання документів та підготовки максимально відкритої інформації про ці об’єкти планують виставити їх на аукціони ProZorro. Продажі.

Він уточнив, що спільно з проектним офісом Міністерства розвитку економіки торгівлі та сільського господарства та за дорученням прем’єр-міністра Олексія Гончарука вже проаналізовано 1400 державних підприємств.

Як писала “Новинарня“, раніше Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України ініціювало передачу 339 підприємств на приватизацію.

Також Фонд державного майна у своїй газеті “Відомості приватизації” в понеділок, 13 січня 2020 року, опублікував перелік об’єктів малої приватизації, серед яких виявилися й оборонні підприємства.

Так, фонд планує продати 100% акцій ПАТ “Херсонський завод “Судмаш”, статутний капітал якого становить 67,235 мільйона гривень, і єдині майнові комплекси восьми оборонних підприємств.

Йдеться про:

“Вінницький авіаційний завод – “ВІАЗ”;

“Запорізький автомобільний ремонтний завод”;

“Івано-Франківський котельно-зварювальний завод”;

держпідприємство “171 Чернігівський ремонтний завод”;

“Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння”;

“Харківський завод транспортного устаткування”.

самохідну пускову установку, що була розроблена ПрАТ «Харківський завод транспортного устаткування» за участю Харківського конструкторського бюро з машинобудування.

Також у переліку представлені київські підприємства “Центральний науково-дослідний інститут навігації та управління” та держпідприємство “Укроборонресурси”.

Раніше, 2 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла закон, яким скасовується перелік підприємств, що не підлягають приватизації.

Раніше президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 1 грудня 2019 року передати не менше 500 підприємств до Фонду державного майна для подальшого продажу через електронну систему торгів “Прозорро. Продажі” в рамках малої приватизації.