На Полтавщині збирають гроші на лук для фронтовика – члена збірної України на «Іграх нескорених»

 До невеликого райцентру Карлівка, що в Полтавській області, кілька років тому з Одещини переїхала родина учасника АТО Володимира Мусяка. Цікаво, що його сім’ю місцеві жителі називають фронтовиками. Адже не тільки сам її глава, але і дружина Володимира, і навіть його трирічний син, тісно пов’язані із зоною бойових дій на Донбасі. Зокрема, рядовий війни В. Мусяк свій чотирирічний фронтовий шлях розпочав добровольцем в червні 2014 році. Спочатку в складі Добровольчого Українського Корпусу, а пізніше в складі  п’ятого окремого батальйону Української Добровольчої Армії.  Піски, Іловайськ, Авдіївка, станиця Луганська,  околиці Донецького аеропорту – стали найпомітнішими віхами на бойовому путі добровольця з Одещини з позивним «Пірат».  Не обійшлося і без поранень.

 

 У цьому ж батальйоні два роки воювала і його майбутня дружина Людмила – уродженця Миргородщини, з якою він став на весільний рушник у перерві між боями. Там же, в зоні бойових дій, народився і їхній первенець Ігор, якого хрестили на території батальйону в польовій капличці, що її побудували для воїнів-добровольців волонтери. Виходить, небезпідставно в Карлівці з повагою називають  цю родину фронтовиками…

 

Мусяк з дружиною і сином.JPG

 Коли молоде подружжя звільнилося зі служби, постало питання вибору місця проживання. Варіантів було не багато: Повернутися на Одещину, або на Миргородщину.  Зупинилися на… Карлівці. Куди Володимира покликав тамтешній підприємець-волонтер, власник агропідприємства, який чотири роки допомагав батальйону, в складі якого воював В. Мусяк.  Тож тепер фронтовик із  родиною мешкає в райцентрі і працює начальником служби безпеки агропідприємства.

 

 Але Володимира знають не тільки, як в недавньому воїна-добровольця, а нині – сумлінного працівника, але й як члена збірної України на міжнародних «Іграх Нескорених» 2020 року. Про те, що до складу збірної він потрапив випадково, спортсмен не приховує.

 

 «Восени 2019 року хлопці, з якими я служив в зоні АТО, написали, щоб спробував себе у  відбіркових змаганнях до національної збірної. Я спробував. Результату не знав, повернувся додому.  Потім дружина каже: – Ти вже виступив на відбірних змаганнях, давай спробуй і на національних…, – пригадує свій шлях до стезі спортсмена доброволець. –  Виступаю у трьох видах спорту – академічне веслування на тренажері, стрільба з лука і новий вид спорту для української збірної – баскетбол на візках. Отже, взяв участь у національних змаганнях, після чого так само повернувся до дому, не відаючи результату. А у жовтні торік в Інтернеті побачив своє фото і інформацію про те, що я потрапив у двадцятку спортсменів національної збірної України…».

 

 «Ігри нескорених» мали відбутися в травні 2020 року. Але через карантин змагання перенесли на  2021 рік і місцем їхнього проведення обрали місто Гаагу (Нідерланди). А до того українських спортсменів  запросили взяти участь у онлайн-іграх ветерани США, де планують провести свої, внутрішні, «Ігри нескорених». Планує  приєднатися до змагань і спортсмен із Карлівки.  

 

6.jpg

 Наразі Володимир посилено тренується. Але на шляху до перемоги з’явилася неочікувана перешкода – спортсмени, які беруть участь у «Іграх нескорених» повинні мати спеціальне спортивне обладнання. Якщо форму – одяг та взуття для тренувань,  для спортсмена власним коштом придбав голова Полтавської облради Олександр Біленький, то  лук виявився занадто дорогим.

 «Ми знайшли не новий лук, а який був у вжитку, – пояснює В. Мусяк. – Він практично в новому стані. Чому ми підшукали такий лук? Я не є професіоналом, хоча в майбутньому планую займатися стрільбою з лука, тому мені підходить і такий. Є збірна України по стрільбі з лука. Коли там спортсмен переходить на новий рівень, він міняє лук. Один із спортсменів з цієї причини продає цей лук, щоб докласти ще грошей і купити для себе новий. Але мене – початківця, цілком влаштовує і лук, який він продає. Правда, ціна «кусається» – майже 3,6 тис. євро…».

 

 Дізнавшись про проблему, яка може завадити виступу на міжнародних іграх українському спортсмену,  ініціативні люди  почали компанію по збору коштів для покупки для В. Мусяка спортивного лука. Крім спортивного олімпійського луку наступного року Володимиру, за правилами змагань,  буде потрібний вже олімпійський лучний комплекс. Він складається із спеціально підігнаного під спортсмена лука прицілу, плунжера, 12 карбованих стріл з наконечниками до них, нагрудника, колчану, підставки для лука тощо.

 

 Збирання коштів у сумі 102, 5 тисячі гривень поступово просувається. 37-річний В. Мусяк розповів «НОВА», що недавно, на його день народження він отримав несподіваний подарунок. Один із спонсорів перерахував на його рахунок одразу 50 тисяч гривень! Спортсмен сподівається на допомогу добрих людей, які не байдужі до результату української збірної на престижних «Іграх нескорених», і котрі таки допоможуть придбати йому необхідне спортивне знаряддя.  

 

Олександр Брусенський, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

Нагадуємо: