На Харківщині вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.

Траурний захід відбувся на Меморіалі жертвам Голодомору.

На урочистому заході взяли участь Представники ГО «Спілка ветеранів АТО» разом з представниками міської та обласної влади, священиками всіх конфесій, студентами, школярами та жителями Харкова.

Учасники траурного заходу поклали квіти й принесли лампадки до підніжжя центральної скульптурної композиції меморіалу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Для всіх охочих у цей день відкриті двері Музею пам’яті жертв Голодомору на Харківщині. Його відкрили на меморіальному комплексі торік. В експозиції – предмети вжитку жителів Харківщини 1930-х років, одяг та посуд того часу, а також унікальні документи й світлини, що дивом пережили знищення свідоцтв Голодомору. Більшість експонатів передали до музею жителі області, в родинах яких збереглися такі речі – «свідки» штучного голоду в Україні.

«Голодомор – це одна з найстрашніших сторінок історії Харківщини, – відзначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк. – Наша область пережила 2 голодомори, але голод 1932-33 років був найстрашнішим. У тодішніх межах області він забрав близько мільйона життів. Ми маємо пам’ятати це жахіття. Україна пережила його. Україна вистояла, Харківщина вистояла. І дуже добре, що в нас зараз є таке меморіальне місце, куди в цей день приходить багато людей, багато молоді, де працює музей, що містить свідчення про історію тих часів. Маємо пам’ятати про них, щоб подібне жахіття ніколи не повторилося».

Нагадаємо, 28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла закон про голодомор 1932-1933 років, в якому події тих років офіційно визнали геноцидом проти українського народу. Жертвами Голодомору 30-х років ХХ століття в УРСР, за оцінками Національної академії наук України, стали 4,5 мільйона чоловік. Загальна кількість загиблих від голоду в цілому по СРСР – 7-8 млн людей.