На Харківщині резервісти разом з цивільними готувались до оборони регіону (ФОТО)

Військова агресія Російської Федерації триває вже не перший рік, проте саме в останні місяці з’явилися нові свідчення про можливе розширення наступу і на інші регіони України. Це призводить до активізації не лише відповідних заходів з боку військових, але й сприяє активізації громадянського суспільства щодо захисту суверенітету України.
На одному з полігонів у Харківській області пройшли навчання підрозділів територіальної оборони, а також початковий військовий вишкіл для цивільних осіб.Навчання складалися з десяти видів різноманітних вправ. Серед них були заняття з поводження з особистою зброєю, організації підрозділу у наступі та в обороні, медична підготовка, початкова інженерна справа та інше. 


Особливістю цих навчань стала психологічне налаштування бійців на можливу активізацію військ ворога у регіоні. Для цього була проведена т.з. “обкатка танком” Т-64, коли людина має не лише спокійно перечекати в окопі проїзд 40-танної машини у себе над головою, а ще й після цього умовно провести його знищення. 

 


Загалом тренувальний день пройшов вдало. Усі учасники підготовчого процесу проявили старання під час виконання вправ та навчальних місцях. Такі навчання загонів ТрО, які з 1 січня 2022 року вже будуть комплектуватися у значно більшій чисельності та на нових засадах – за нещодавно прийнятим законом “Про основи національного спротиву”, у Харківській області тепер стануть регулярними. Зважаючи на можливий наступ Росії углиб України, закономірно, що дані заходи будуть лише продовжуватися.

 


Нагадуємо: