На Донбасі зараз триває артилерійське протистояння, в якому перевага на боці окупантів – Вадим Скібіцький

  Заступник глави військової розвідки України Вадим Скібіцький, в інтерв’ю The Guardian розповів, що зараз на Донбасі триває “артилерійське протистояння” і “все залежить від того, що Україні надасть Захід”.

 

  Сьогодні ми програємо з точки зору артилерії. У нас одна артилерійська одиниця проти 10-15 російських артилерійських одиниць. За словами Скібіцького, Україна використовує від 5000 до 6000 артилерійських пострілів на день. У ЗСУ майже закінчилися боєприпаси і ми покладаємося на західну зброю, каже України Вадим Скібіцький. «Ми майже використали всі наші [артилерійські] боєприпаси і зараз використовуємо стандартні снаряди НАТО 155 калібру», — сказав він.


  Скібіцький наголосив на необхідності постачання Заходом Україні реактивних систем великої дальності для знищення російських артилерійських установок здалеку. Україна має намір попросити Захід надати список озброєнь і оборонного обладнання на зустрічі контактної групи з НАТО в Брюсселі 15 червня.

 

  Скібіцький також повідомив, що у Запорізькій та Херсонській областях російські окупанти будують подвійні, іноді вже потрійні лінії оборони. «Тепер повернути ці території буде набагато важче», — сказав Скібіцький. «І тому нам потрібна зброя». «Якщо Москва досягне успіху на Донбасі, то далі обов’язково вони використають ці території для наступу на Одесу, Запоріжжя, Дніпро», — сказав Скібіцький.


  Українська військова розвідка вважає, що Росія може ще один рік продовжувати війну нинішніми темпами, не виробляючи більше зброї та без додаткового використання мобілізаційних резервів. Скібіцький не виключає можливості, що Росія на певний період часу “поставить на паузу” бойові дії щоб переконати Захід у “своїх миролюбивих намірах” та домогтися скасування санкцій. «Але потім Кремль почне все знову – подивіться на останні вісім років… Їхня мета – вся Україна і не тільки Україна», – наголосив Заступник глави військової розвідки України.