У Черкасах стартує програма грошової компенсації ветеранам АТО замість виділення землі під забудову

На Черкащині учасникам бойових дій пропонують 100 тисяч гривень замість землі під забудову

Нещодавно на Черкащині вісім учасників бойових дій, які виконували завдання на Сході України, одержали витяги про право власності на земельні ділянки під будівництво. Розмір кожної з них – 5 соток. У подальшому міська влада планує надавати такі наділи й іншим черкащанам у межах Черкаського району. Проте, чи вистачить землі на всіх черкаських бійців?

Тому торік у жовтні міська рада вирішила пропонувати кожному учаснику АТО/ООС і добровольцю замість земельної ділянки під забудову в Черкасах по 100 тисяч гривень. Право на отримання такої компенсації мають бійці, місце проживання яких зареєстровано в Черкасах на день ухвалення рішення, та які не отримували ділянку під будівництво раніше. Відповідно до вищезазначеного рішення, гроші виплачуватимуть до кінця 2021-го.

Наразі в Черкаській міськраді перебуває понад півтори тисячі заяв учасників АТО/ООС, які бажають отримати землю під будівництво.

Ідея з виплатою компенсації військовим виникла через те, що вільної землі під забудову в місті вкрай мало. І багато бійців погоджуються з пропозицією міської влади. Навіть при тому, що вартість ділянок у місті значно перевищує суму в 100 тисяч гривень. За підрахунками експертів, сотка землі в Черкасах коштує в середньому близько 50 тисяч гривень. За допомогою невеличкої калькуляції виходить, що за ці гроші можна придбати лише 2 сотки землі.

Черкаси не перше місто, де місцева влада вирішила давати гроші замість землі. Аналогічна програма діє з 2016-го і у Львові, де також виплачують кожному бійцю по 100 тисяч гривень.

Водночас, в разі виплати такої допомоги, українські захисники втрачають право на безоплатну ділянку під забудову в Черкасах. Але не позбавлені права на отримання землі в іншому регіоні. І з огляду на вітчизняне законодавство, це має лише формальний характер, бо органи місцевої влади не можуть скасувати норму законодавства, а саме Земельного Кодексу України, де чітко визначено право громадянина на отримання безоплатної земельної ділянки, а про грошову компенсацію там взагалі не згадується…