На автостанціях Харківської області учасникам АТО не продають пільгові квитки

985dd60617a8219df0350b0ae2204630

У Харкові та області автовокзали не хочуть надавати пільгу на проїзд учасникам АТО, а Верховний суд встав не на сторону ветеранів

Ветеран АТО Андрій Микитенко подав позов до Європейського суду з прав людини через те, що йому відмовили в пільговому проїзді на автовокзалі №1 в Харкові. В Україні всі судові інстанції пройдені, Верховний суд прийняв рішення не на користь учасників АТО та ООС.
«До Європейського суду я подав на нашу державу, тому що в Верховному суді України порушили моє право на справедливий суд (стаття 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод – ред.)», – каже ветеран АТО.
Перший позов у Червонозаводському суді Андрій Микитенко виграв. Автовокзалу по справі ветерана АТО виписали всього 1000 гривень штрафу. За дві відмови, зазначені позивачем — по 500 гривень за кожну. Автостанція подала на апеляцію і програла її. Після цього відповідач звернувся до вищої інстанції.
«Ми не знали про останню подачу. Єдиний документ, який я отримав з Червонозаводського суду, що моя справа направлена до Верховного суду України. Більше ніяких паперів ні я, ні мій адвокат не отримували. Ми відправили два заперечення на дії суду у зв’язку з тим, що ми не отримували касаційної скарги та ми не знаємо, про що ми будемо сперечатися, тому що не знаємо причин скарги», – пояснює Микитенко.
Досі ветеран і його адвокат нічого не отримали у відповідь. В матеріалах справи їх заперечення є, але на засіданні Верховного суду ветеран АТО і його захисник були відсутні через те, що їх не попередили про нього. В результаті автовокзал виграв, і Микитенку відмовили повністю в задоволенні позову — скасували рішення першого та апеляційного судів. До рішення Касаційного суду, після виграшу ветерана, всі АТОшники користувалися пільгами. Відразу ж після рішення не на користь Микитенко автостанції повернулися до колишньої практики: в касах нарікають на перевізників, мовляв, надають кілька місць в автобусі, і вони вже зайняті.
Побратими Микитенка їздять на таких же умовах, що і сам ветеран — не отримуючи пільги. Подавалися позови і на приватних перевізників, а не на саму автостанцію, яка продає квитки на рейси. Андрію Микитенку відомо про три таких випадки, але до кінця справи так і не довели.
Микитенко зазначив, що його побратими вже не раз пропонували влаштувати масову радикальну акцію, коли 40 АТОшників сідає в автобус і не платить за проїзд, виїжджає за межі автовокзалу, виходить і повертається назад. Але ветеран не йде на такий крок і інших відмовляє, пояснює — хоче домогтися справедливості, щоб передбачений законом пільговий проїзд заробив на ділі і для всіх абсолютно учасників бойових дій на Донбасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *