Ми приїхали не за дарами, – заявив президент ПАР Рамафоса на саміті в Санкт Петербурзі

  На другий день саміту “Росія-Африка.2023” президент ПАР Сіріл Рамафоса чітко дав путіну зрозуміти, що Африка потребує продовження “Зернової Угоди” для транспортування українського зерна, а не “дарів” від Москви.

  Схоже, лідер ПАР дуже добре розуміє, що за “дарами” у росіян завжди йдуть солдати, найманці, а “російські хлібні дари” – це спосіб тиску на африканські країни, щоб зробити їх залежними від Москви («Timeo Danaos et dona ferentes» – з латинської:  “бійтесь данайців, що приносять дари”).

 Президент ПАР Сиріл Рамафоса на зустрічі з “Володимиром Васильовичем”, який імітує присутність Володимира Володимировича Путіна на саміті, заявив, що африканські країни вдячні РФ за безоплатне постачання зерна, але вони приїхали не за «дарами».

  “Ми пропонували реалізувати “Чорноморську зернову ініціативу”, говорили про необхідність відкриття Чорного моря, і що хотіли б, щоб Чорне море було відкрито для світових ринків. Ми сюди прийшли не для того, щоб просити якісь “дари” для Африканського континенту”, – сказав президент ПАР. Рамафоса додав, що мета африканських країн – досягти саме такого роду (комерційних) поставок.

У Костянтинівському палаці в Санкт-Петербурзі завершилось велике інформаційне африканське шоу

  Така заява лідера однієї із потужних країн Африканського континенту була зроблена після того, як в.о.Путіна заявия, що найбіднішим країнам дісталося всього 3% від 32,8 млн – обсягу зерна, який транспортувався в рамках “Зернової Угоди”.

  Це, звичайно, брехня, адже за підрахунками  прокремлівських “Вєдомостєй” до країн Африки було направлено щонайменше 13%.

  Але, якщо, навіть, взяти за основи розрахунків запропоновані Кремлем 3% – то це 1 мільйон тон зерна. А Росія запропонувала “безкоштовно” відправити до шести країн Африки по 25-50 тисяч – це максимум 300 тисяч тон. Тобто це втричі менше, ніж навіть ті мізерні 3% українського зерна, про які на саміті говорив в.о.Путіна “Васильович”.

  На Росії не врахували, що лідери країн Африки теж вміють рахувати не гірше, за “квартирантів Кремля”.

Юріс Шалтіс, “НОВА: новини ветеранів”.

НАГАДУЄМО:

Росія може оголосити війну Південно-Африканській Республіці