Ми опікуємося тими, хто цього потребує найбільше

Із кожним роком від початку створення у грудні 2015-го громадської організації «Серця Кіборгів» її чисельність зростає, як і число добрих справ. Соціальна та психологічна реабілітація – головна мета роботи ГО, яку поставив перед собою її голова Анатолій Свирид. Як зазначає кіборг із позивним «Спартанець», рішення створити організацію для системної допомоги сім’ям хлопців, які віддали своє життя чи здоров’я за Україну, він прийняв 20 березня 2015 року. У той день  ховали загиблого побратима Максима Ридзанича з позивним «Адам». «Я довго чув крик трьох його дітей: “Тату, тату, ти куди?” – ділиться спогадами Анатолій. – Ось тоді я і вирішив створити організацію. Хоча задумався над цим набагато раніше – після перших утрат у нашому підрозділі стало зрозуміло, що потрібна буде підтримка дітям, удовам, а ще сотням осиротілих батьків. Тому сьогодні ми опікуємося тими, хто цього потребує найбільше».

 

Тож пріоритетним напрямком роботи стала допомога родинам загиблих воїнів.

­– Сьогодні під опікою нашої організації перебуває 256 дітей, які залишилися без батька чи матері, – розповів кореспонденту АрміяInform Анатолій Свирид. – Усього ж постійно допомагаємо майже п’яти сотням дітей учасників бойових дій. Привітання з Новорічними та Різдвяними святами або початком навчального року та подарунки ­– це, здавалося б, банальний, але неймовірно важливий для дітей прояв уваги, який показує, що громада шанує подвиг їхніх батьків. Обов’язково намагаємося оздоровити дітвору. Так, минулими роками організовували відпочинок у болгарському таборі «Грін Парк», одеській «Чайці», таборі Astor School на Київщині, дитячому спортивно-оздоровчому комплексі ім. Ю. Гагаріна в Ірпені тощо. Загалом силами нашої організації та за допомоги небайдужих людей, які долучаються коштами, оздоровлено 1500 дітей. Самі ж ветерани отримали змогу відвідати Карпати, відпочити на морі в Херсонській області, Словаччині, Хорватії та Латвії тощо.

Іншим напрямком діяльності ГО «Серця Кіборгів» є патріотичне виховання дітей та молоді через культурні заходи та профорієнтаційна робота. Патріотичні табори на Черкащині та Київщині, збори з військово-патріотичного виховання серед учнів допризовного віку, зустрічі в музеях, навчальних закладах з учасниками війни на Сході, фестивалі – це лише стислий перелік того, що робить організація.

– Для будь-якої людини неймовірно важлива соціальна реалізація, важливо бути успішним в житті. Тож активно допомагаємо ветеранам знайти роботу. Відкрили приватне охоронне підприємство, де працюють лише учасники бойових дій, – зауважує Анатолій. – І саме тому впроваджуємо ініціативи, пов’язані з профорієнтацією молоді. ­Зокрема наші підопічні брали участь у проєкті Youngsters. Хлопці та дівчата зустрічалися з успішними молодими спікерами – представниками різних популярних професій, які досягли успіхів у обраній ними сфері. Це були фахівці у сфері ІТ, юриспруденції, блогер, бізнесмен, політолог, теле- та радіоведучий, журналіст та інші.

 

Неоціненною вважають працівники ГО «Серця Кіборгів» допомогу всіх, хто готовий підтримувати роботу організації. До прикладу, Федерація рукопашного спорту дає можливість дітям безкоштовно тренуватися. Приватні школи та гуртки, виділяючи безоплатні місця для ветеранів та членів їхніх родин, дають змогу дорослим опанувати новий фах, а дітям – займатися танцями, гімнастикою, різними видами спорту та вивчати іноземні мови. А на базі навчально-тренувального комплексу ДСНС України в с. Гаї на Сумщині діти знайомляться з особливостями професії рятувальників: саперів, кінологів тощо.  Музеї, кінотеатри, театри, розважальні центри – прикладів співпраці багато. І за кожним таким прикладом стоїть щоденна робота учасників ГО «Серця Кіборгів».

Сьогодні працівники організації теж не сидять склавши руки. Як розповіла Ірина Деревецька, координатор основних проєктів, під час карантину вони передали усім батькам загиблих, які перебувають під пікою «Сердець Кіборгів», продуктові набори та медичні маски. Чергову партію якраз зібрали напередодні Великодня. По місту Києву доставити продуктові набори батькам загиблих допомогла столична патрульна поліція.

Долучитися до громадської організації «Серця Кіборгів» можуть громадяни України, подавши письмову заяву на вступ на ім’я голови ГО «Серця Кіборгів», анкету, згоду на обробку персональних даних та всі необхідні документи відповідно до категорії родини учасника бойових дій на сході України. Всі бланки для заповнення можна знайти на офіційному сайті організації в розділі «Долучитися».

А допомогти в роботі ГО «Серця Кіборгів» можна, переказавши благодійну допомогу для реалізації проєктів. Усі необхідні дані для цього є на сайті організації.

 

За матеріалами  АрміяInform