Ми не обіцяємо неможливого, але точно ніколи не підемо на компроміси із совістю, – ветеран Мирослав Кріль бере участь у виборах та закликає побратимів голосувати за «своїх»

 25 жовтня ми обиратимемо найближчу до себе владу – місцеву. Це буде «історія» не про тарифи, курс зовнішньої політики держави та розмір соціальних виплат. Це – про вибір тих людей, з роботою яких нам так чи інакше потрібно буде стикатися щодня.

 

 Кожного разу, коли нам доведеться нарікати на погане освітлення вулиць чи незадовільну роботу громадського транспорту, ми будемо згадувати їх – депутатів та голів місцевих рад. Саме тому дуже важливо, щоб кредит довіри громадян отримали ті, у кого слова не розходяться з ділом.

 

 Голова Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль, який на найближчих виборах балотується до обласної ради, впевнений, що ветерани обов’язково мають йти на вибори. На думку прикарпатця, ці люди вмотивовані, патріотично налаштовані та будуть працювати виключно в інтересах виборців, а не задля власного збагачення.

 

Ветерани Івано-Франківської області на Марші захисників України 2020

 «Шість років в Україні триває війна, але у Івано-Франківській обласній раді і досі немає жодного депутата-ветерана. Цю парадоксальну ситуацію час виправляти, адже у нашому середовищі багато активних, розумних, чесних та порядних людей, які прогресивно мислять, знають про проблеми громад не з чуток, мають пропозиції щодо їх вирішення. Але зараз у них, на жаль, немає потрібних повноважень», – каже голова асоціації учасників та ветеранів АТО.

 

 Сам Мирослав Кріль – доброволець, який після Майдану, у липні 2014 року, пішов служити до 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар». Службу проходив на посаді сержанта взводу в 2-й штурмовій “афганській” роті безпосередньо в зоні бойових дій. У війні в Афганістані участі не брав, але прагнув приєднатися саме до цих воїнів, з поваги до їхнього досвіду та вмінь. У 2014-2015 р. виконував обов’язки заступника командира роти.

 

 У 2016 році за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов’язку, та з нагоди Дня Збройних Сил України Мирослав Кріль був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

 

 Після демобілізації ветеран сконцентрував свої зусилля на громадській роботі – це допомога побратимам захистити свої права та адаптуватися до мирного життя.

 

«Івано-Франківська область – єдина в Україні, де всі організації ветеранів об’єдналися в одну асоціацію. Ми не контролюємо роботу цих спілок, лише координуємо спільні зусилля з важливих для нашої спільноти питань. Зауважу, що наразі на Прикарпатті існує багато програм для учасників бойових дій, але більшість з них все ж не працює на повну потужність. Депутатські повноваження для мене – це можливість вдихнути нове життя у вже існуючі програми з професійної, соціальної чи психологічної реабілітації ветеранів, домогтися збільшення фінансування, зробити їх більш масштабними та дієвими», – говорить Мирослав Кріль.

 

 На жаль, карантинні заходи зараз стали ветеранам на заваді, тому вони не можуть освоїти кошти з обласного та міського бюджетів у повному обсязі, адже закриті заклади відпочинку та не проводяться масові заходи. Проте захисники не втрачають надії повернутися до втілення своїх планів вже найближчим часом.

 

Ветерани Прикарпаття висаджують ліс в рамках акції «Я люблю Карпати»

 На вибори 25 жовтня 2020 року Мирослав Кріль йде у складі партії «Платформа Громад». Говорить, що обрав саме цю силу, бо вона сформована не з популістів, які багато обіцяють, а з прикарпатців, які мали змогу довести свій професіоналізм та ефективність в цілому, та у взаємодії з ветеранами, зокрема.

 

 «Один з меседжів нашої партії – «Гідні умови мають бути створені на місцях!». Я згоден, що розвиток та процвітання всієї країни починається з маленького села, селища чи міста, – зауважує ветеран. – Прикарпаття – регіон особливий, надзвичайно гарний, привабливий для туристів, але у той же час тут немає великих промислових об’єктів та достатньої кількості сільськогосподарських земель, щоб дати людям змогу працювати одноосібно. Через це проблема безробіття стоїть особливо гостро. Люди їдуть на заробітки, шукаючи кращої долі».

 

За словами Мирослава Кроля, для демобілізованих учасників бойових дій такі складні умови можуть стати фатальними. Нашим воїнам і так непросто адаптуватися після бойових дій, багато хто вчиться жити спочатку. Дуже важливо, щоб Івано-Франківська область мала достатню кількість привабливих інвестиційних проєктів, в рамках яких не лише місцеві, але і учасники бойових дій зі всієї України могли б започаткувати власну справу, або розвинути вже існуючу. Відповідальність, зайнятість, відкриття свого бізнесу – це важливі складові лікування посттравматичного синдрому, яким часто страждають ветерани. Такі проєкти можуть допомагати їм не скотитися у прірву алкоголізму чи наркоманії, а нашому суспільству – зберегти «цвіт нації», тих, чиї вчинки достойні поваги та захоплення».

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

 

Нагадуємо: